1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. ÜNİ-PER-SEN'den Toplu Sözleşme Taleplerine Dair Değerlendirme! "Taleplerin Takipçisiyiz"
ÜNİ-PER-SEN'den Toplu Sözleşme Taleplerine Dair Değerlendirme! "Taleplerin Takipçisiyiz"

ÜNİ-PER-SEN'den Toplu Sözleşme Taleplerine Dair Değerlendirme! "Taleplerin Takipçisiyiz"

Üniversite İdari Personel Sendikası ÜNİ-PER-SEN Kamu İşveren kesimine verilen 5. Dönem Toplu Sözleşme Taleplerini değerlendirdi ve verilen taleplerin de takipçisi olacaklarını belirtti. İşte detaylar.

A+A-

Üniversite İdari Personel Sendikası “ÜNİ-PER-SEN” tarafından Memur-Sen’in 5. Dönem Toplu Sözleşme talepleri değerlendirildi. Yapılan değerlendirmede yetkili Sendika olan Memur-Sen 2020-2021 yılı Toplu Sözleşme Taleplerini açıklamıştır denildi.

TEKLİF HAYAL KIRIKLIĞIDIR!

Öncelikle ilk açıklanan zam teklifinde daha pazarlıkta yapılacağı düşünüldüğünde günümüz şartlarında bu artış oranı maalesef maaşlarımızın yine enflasyona hayat pahalılığına yenik düşeceği ortadadır. Ve hayal kırıklığıdır.

EĞİTİM İŞ KOLU TOPLU SÖZLEŞME TALEPLERİ

Eğitim İş Kolunda Yetkili olan Eğitim-Bir-Sen tarafından açıklanan Talepler Noktasında İyimser olmak istiyoruz. Geçen Senelere baktığımız zaman Üniversite İdari Personeli için en azından bu talepleri koyarak durumumuzdan sıkıntılarımızdan haberdar olduklarını anlayabildik. Bir gelişmenin olduğu aşikar ama yine de bu taleplerin İlk sıralarda olmayıp son sıralarda yer almasının ve Basında güçlü şekilde söylenmemesinin göz boyama aldatmacısı olmamasını umut ediyor ve süreci dikkatle takip ediyoruz.

Üniversite İdari Personel Sendikası ÜNİ-PER-SEN tarafından yıl boyunca ortaya konulan güçlü şekilde dile getirdiğimiz. Üniversite İdari Personelinin Temel Sorunları olan 7 konu talepler listesinin en sonuna eklenmiştir.

Tayin, Nakil Yönetmeliği, Üniversitelerde çalışmamıza rağmen alamadığımız Yükseköğretim Tazminatı, Geliştirme Ödeneği, Döner Sermaye Payları, 13b/4 görevlendirmeleri, Görevde Yükselme Sınavlarının merkezi yapılması, ÖSYM, MEB Sınavlarında görevlendirmeler, Lojman Sorunu.

52 adet talepten yaklaşık 12 adet talep yıllardır unutulan görmezden gelinen Üniversite İdari Personeline ayrılmıştır. Burada Sendikamızın yıl boyunca yaptığı çalışmaların oluşturduğu kamuoyunun büyük bir etkisi ve katkısı olduğu açık ve herkes tarafından görülmüştür.

Üniversite İdari Personel Sendikası ÜNİ-PER-SEN bu tekliflerin takipçisiyiz “amacınız göz boyamak” “bak biz yazdık ama olmadı” denilmesine tahammülümüz de, sabrımız da kalmamıştır denildi.

Yapılan açıklamada şunu unutmayın denildi: Eski Üniversite İdari Personeli yok artık karşınızda Haklarının Bilincinden ve Arkalarında Dağ gibi duran Sendikası olan Üni-Per-Sen ile daha güçlü Üniversite İdari Personeli.

Her zaman ki gibi yine bu talepler gerçekleşmez ise Üniversitelerden çekin elinizi Öğretmenlerinizin yanında öğretmenlerinizle sendikacılık yapın denildi. Üniversite İdari Personeli Üzgün ve Kırgındır 2019 – 2020- 2021 yılı Üniversite İdari Personelinin kazanım yılı olmalıdır açıklaması yapıldı.

Üniversite İdari Personel Sendikası ÜNİ-PER-SEN açıklamalarına şu şekilde devam etti:

ÜNİ-PER-SEN BU TALEPLERİN TAKİPÇİSİDİR

Bu yolda yürürken inandığımız şey Adaletin, hakkın ve hakikatin peşinde koşanlar elbet kazanacağıdır. Bizde Yorulmak var Pes Etmek yok. İnanç var Yılmak yok. Gidilecek yolumuz, fethedilecek gönüller, aşılacak dağlar varılacak hanlarımız var. Hislerimiz, acılarımız, dertlerimiz, hüzünlerimiz var bizim.

Mutluluğa, Huzura, Geleceğe göz kırpışımız var. Dünümüz, bugünümüz, yarınlarımız var. Yeni Fikirlerimiz, Yeni Umutlarımız var bizim… Yapabiliriz… başarabiliriz diyen… Dualar eden, İyi ki sizinle yürüyorum diyen iyi günde kötü günde omuz olan dostlarımız var bizim. O yüzden biz daha yeni başlıyoruz…

Sendikamıza güvenerek, inanarak destek veren, Temsilcilerimize, üyelerimizin her birine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Bugün bu ülkede Üniversite İdari Personeli için olacak her kazanımda sizlerin emeği, sizlerin imzası olacaktır. Biz size layık olmaya çizgimizi bozmadan her gün Emekle, Umutla, Azimle bu yolda çalışmaya devam edeceğiz. Biliyoruz ki sizlerde çalışmalarımızı takdir ederek Sendikamızı sahiplenmeye devam edeceksiniz. Artık sizlerinde bir Aileniz, Yuvanız olduğunu unutmayın.

Sevgi ve Selamlarımızla,

#ÜniversiteİdariPersonelSendikası

#ÜniversiteİdariPersonelininİlkveTekTemsilcisi

#TopluSözleşmeTalepleri

#TaleplerinTakipçisiyiz

www.unipersen.org.tr

u1.jpgu2.jpgu3.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
İlgili Haberler