Üniversite Çalışanı İdari ve Teknik Personelin Tayin ve Nakil Sorunu TBMM Gündeminde

Tüm-Üni-Sen tarafından üniversite ve yükseköğretim çalışanlarının tayin, nakil mağduriyetleri İYİ Parti Milletvekili Fahrettin Yokuş tarafından TBMM’de gündeme getiriliyor. Detaylar My Memur haberde.

55067
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tüm Üniversite Çalışanları Sendikası Genel Merkezi Tüm-Üni-Sen tarafından Üniversite ve yükseköğretim çalışanlarının kanayan yarası haline gelen, tayin ve nakil mağduriyetlerinin giderilmesine yönelik başlatılan ve 3 yıldan bu yana devam eden dilekçe kampanyası ile birlikte, TBMM, Siyasi Partiler, ilgili bakanlıklar, kurum ve kuruluşlar nezdindeki girişimlerin devamında, yaşanan mağduriyetlerin giderilmesine yönelik çalışma sonuç veriyor.

2 Temmuz 2019 tarihinde, İYİ Parti Konya Milletvekili Sn. Fahrettin YOKUŞ’un hazırladığı soru önergesi ile üniversite personellerinin nakil ve tayin sorunu TBMM gündemine taşınmış, Sn. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat OKTAY tarafından yazılı olarak cevaplanması talebiyle TBMM Başkanlığı’na sunulmuştur açıklamasında bulunuldu.

Üniversite ve yükseköğretim çalışanı on binlerce idari ve teknik personelin yıllardan beri süregelen Tayin ve Nakil mağduriyetlerinin giderilmesi yönünde gösterdikleri hassasiyetten dolayı Sn. Fahrettin YOKUŞ’A ayrıca teşekkür edildi.

TBMM’ye Sunulan Kanun Teklifi Tam Metni

2547 sayılı kanun kapsamında yükseköğretim kurumlarında idari ve teknik kadrolarda olan aynı zamanda da 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak çalışan personellerin tayin vc nakil mağduriyetlerine ilişkin sorularımın cevaplandırılmasını arz ederim.

1- Yükseköğretim kurumlarında çalışan on binlerce personelin, yıllardan beri kanayan yarası haline gelen tayin ve nakil mağduriyetlerinin giderilmesi hususunda yapmış ya da yapacak olduğunuz bir çalışma var mıdır?

2- Şayet başlatılan bir çalışma var ise, çalışmanın son durumu nedir?

3- 657 Sayılı DMK’nın kapsayıcılığı göz önüne alındığında tayin ve nakil hakkı bütün memurlara tanınmışken, yükseköğretim kurumlarında çalışan memurlar neden bu haktan mahrum bırakılmaktadır?

4- 2547 Sayılı Kanunun yükseköğretim kurumunda çalışan memurlara uygulanması, memurlar arasında çifte standartta neden olmaktadır. Bu durumu adil ve etik şekilde sonuçlandıracak tayin ve nakil yönetmeliği düzenlemesi yapılması hususunda bir girişimde bulunacak mısınız?

tbmm-005.jpg

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 sene önce

    tebrik ediyorum iyi bir noktaya değinmiş iyi -parti bravo.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!