1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Üniversite Hastanesinin Personel Yetersizliğine Geçici Görevlendirme Çözümü
Üniversite Hastanesinin Personel Yetersizliğine Geçici Görevlendirme Çözümü

Üniversite Hastanesinin Personel Yetersizliğine Geçici Görevlendirme Çözümü

Toplum Sağlığı Merkezi personelinin geçici göreve gitmedikleri bir Üniversite hastanesi kalmıştı, sonunda bu da oldu.

A+A-

TSM’de görev yapan sağlık personeli,hastane acillerine,izinli olan aile hekimliği birimlerine,askerlik şubeleri ve daha birçok yere geçici görevlendirilmeleri yapılırdı.Geçici göreve gitmedikleri bir Üniversite hastanesi kalmıştı, sonunda bu da oldu.

9 Eylül Üniversite hastanesinin çalışma şartlarını ağır bulan, daha az maaş aldıklarını gerekçe gösteren ve sözleşmeli olarak çalışan çok sayıda hemşire istifa etmesiyle hastanenin Çocuk, Yoğun bakım, Acil servis ve diğer birçok birimde hemşire eksikliği nedeniyle sıkıntılar yaşanmaya başlanmıştı.

İzmir Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Ali Tombaş imzası ile Toplum Sağlığı Merkezlerinde görev yapan ve 25 meslek yılını dolduran 7 Ebe 3 Hemşire DokuzEylül Üniversitesi Hastanesine geçici görevlendirmeleri yapıldı.

MYMEMUR.COM olarak bizlerde buradan senlenmek istiyoruz.Sağlık personelini yetersizliği diğer kurumlardan taşıma yoluyla gideremezsiniz.Geçici görevlendirmelerle sağlık hizmetlerini sağlıklı bir biçimde yürütmek mümkün değildir.Üniversite yönetimi bu soruna acilen kalıcı çözüm bulmalıdır.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.