Üniversite kayıtları bugün sona eriyor

Üniversite e-kayıtlarının bitmesinin ardından şahsen başvurarak kayıt yaptırmak isteyenler için başvurular bugün sona eriyor. Üniversite ek yerleştirme için başvurular kayıtların tamamlanmasından sonra haftaya başlayacak. Detaylar haberimizde.

23513
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2016-2017 üniversite e-kayıtlarının tamamlanmasının ardından şahsen başvurarak kayıt yatırmak isteyenler için bugün son gün. 12 Ağustosta başlayan e-kayıtlar 18 Ağustos’da sona ermişti. 15 Ağustos’da başlayan normal kayıt süreci de bugün tamamlanacak. Kayıt esnasında gerekli tüm bilgi ve belgeleri haber içeriğimizde bulabilirsiniz.

Normal kayıtta öğrencilerin her bir üniversitenin özel olarak istediği belgeler dışında şunları yanında bulundurması gerekmektedir. ÖSYS sonuç belgesi, mezun olduğu okuldan aldığı diplomanın aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi, nüfus cüzdanı, ikametgâhı ile ilgili beyanı, askerlik çağına gelmiş veya daha yukarı yaştaki erkek adaylar için ilgili askerlik şubesinden alınacak “bir fakülte veya yüksekokula kaydolmasında askerlikçe bir sakınca olmadığına dair belge, son 6 ay için çekilmiş 12 adet fotoğraf.

Kazandığı üniversiteye kaydını yaptırmak isteyen adaylar için bugün son gün. E-kayıtların tamamlanması ile birlikte normal kayıt süreci de bugün bitecek. Önümüzdeki hafta ise 26 Ağustos’da ek yerleştirme sürecine girilecek. Üniversiteli olmak isteyen adaylar için ek yerleştirme süreci de Ağustos ayı itibarı ile başlayacak.

Ek yerleştirme sürecinin de tamamlanmasının ardından Kurban Bayramından sonra her üniversitenin kendi belirlediği takvim çerçevesinde yeni dönem başlayacak. Tüm üniversitelerin kendi açılma tarihleri farklı olabildiğinden kayıt yaptıran üniversite öğrencilerinin kendi üniversitelerinin açılma tarihlerine üniversitelere ait resmi internet sitelerinden öğrenmeleri gerekmektedir. Genel olarak ise Eylül sonu ile Ekim ayı başında çoğu üniversite eğitim hayatına başlayacaktır.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!