1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Üniversite Öğrencilerine Geri Ödemesiz 12 Bin Türk Lirası Burs
Üniversite Öğrencilerine Geri Ödemesiz 12 Bin Türk Lirası Burs

Üniversite Öğrencilerine Geri Ödemesiz 12 Bin Türk Lirası Burs

Üniversite Öğrencilerine Geri Ödemesiz 12 Bin Türk Lirası Burs Vakıflar Genel Müdürlüğü Bünyesi...

A+A-

Üniversite Öğrencilerine Geri Ödemesiz 12 Bin Türk Lirası Burs Vakıflar Genel Müdürlüğü Bünyesi'nden yapılacak.

Muhtaç öğrencilere devlet 12 Bin TL'ye kadar geri ödemesiz burs verecek. Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün yönetmeliğine eklenen madde ile aylık 200 Türk Lirası olan miktar 5 katına kadar yükselebilecek.

Bu yönetmelik değişikliği ile mutaç durumdaki üniversite öğrencilerine 12 Bin Türk Lirası verilmesininde önü açılmış oldu.

18 Kasım 2014 tarihinde yayınlanan Resmi Gazete de Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik şöyle; 

“Özel eğitim yardımı

MADDE 11/A – (1) Bu Yönetmelik uyarınca verilen yıllık burs miktarının beş katını geçmemek kaydıyla muhtaç öğrencilere bir defaya mahsus olmak üzere özel eğitim yardımı yapılabilir.” denildi.

18 Kasım 2014 Tarihli Resmi Gazete İçin Tıklayınız.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.