1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Üniversite Personelinin Yer Değişikliği İle İlgili Dilekçe Kampanyası Başlatıldı
Üniversite Personelinin Yer Değişikliği İle İlgili Dilekçe Kampanyası Başlatıldı

Üniversite Personelinin Yer Değişikliği İle İlgili Dilekçe Kampanyası Başlatıldı

Türk Eğitim-Sen tarafından yapılan açıklamada Yükseköğretim Kurulu YÖK’e iletilmek üzere üniversite personellerinin nakil başvuru hakkının verilmesi için kampanya başlatıldı. Detaylar ve dilekçe My Memur haberde.

A+A-

Türk Eğitim-Sen, üniversitelerde çalışan memurlar 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu hükümlerine tabi olarak çalışan kamu personelleri olmalarına rağmen üniversitelerin kendilerine özgü hususiyetleri nedeni ile memurlar 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu hükümlerine göre kendileriyle eş değer memurların yararlandığı haklardan mahrum kalmakta olduğunu belirtti Bu kapsamda üniversite personellerinin hakları için dilekçe kampanyası başlatıldı.

ÜNİVERSİTE PERSONELLERİNİN BAŞLICA SORUNLARI

Üniversitelerde görev yapan personelin mahrumiyetlerinin başında yer değiştirme, tayin, nakil iş ve işlemleri ile özürleri varsa bu özür durumlarına binaen diğer üniversitelere geçişleri gelmektedir. Nakil işlemlerinde öncelikle kendisini talep edecek kurum aramak zorunda kalan bir memur kurum bulduğu takdirde de kendi üniversitesinden “muvafakat” almak mecburiyetindedir.  Ancak bu muvafakat her zaman verilmediğinden birçok memur mağdur olmaktadır.

AİLE BÜTÜNLÜĞÜ SORUNU

Bu durum aile bütünlüğünün parçalanmasına, var olan sağlık sorunlarının düzenli tedavi imkanı olmadığı için daha da artmasına ve ilerlemesine, yer değiştirme talebi olan ve muvafakat için kurumu ile sorun yaşayan personele yapılan keyfi uygulamalar mağduriyetlere sebep olmaktadır.

Üniversitelerde görev yapan personelin 3 yıl görev yapmak kaydıyla isteğe bağlı olarak, özürleri varsa bu özür durumlarına binaen diğer üniversitelere geçişine imkan sağlayacak ve karşılıklı yer değiştirme (becayiş) hakkının verilmesi için Türk Eğitim-Sen dilekçe kampanyası başlattı.

Yapılan açıklamada söz konusu dilekçe üniversite çalışanlarına imzalattırılarak, daha sonra belirlenecek tarihte Şubeler tarafından kitlesel basın açıklaması yapılarak Yükseköğretim Kurulu YÖK Başkanlığına gönderilecektir denildi.

 Dilekçe Örneği İçin TIKLAYINIZ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
İlgili Haberler