Üniversite yerleştirme sonuçları açıklandı

ÖSYM Başkanlığı 2016-ÖSYS yerleştirme sonuçlarını açıkladı. ÖSYM milyonlarca üniversite adayının merakla beklediği yerleştirme sonuçlarını açıkladı.

23405
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ÖSYM Başkanlığı 2016-ÖSYS yerleştirme sonuçlarını açıkladı. ÖSYM milyonlarca üniversite adayının merakla beklediği yerleştirme sonuçlarını açıkladı. Üniversite adaylarının 13 Mart 2016 tarihinde girdikleri YGS ve 18-19-25-26 Haziran 2016 tarihlerinde girdikleri LYS sonuçlarına göre yaptıkları tercihlere yerleştirme işlemleri tamamlandı. Adaylar yerleştirme sonuçlarını ÖSYM’nin sonuç sayfasına T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak öğrenebilecekler.

2016-ÖSYS sonuçlarına göre üniversitelere yerleşen adayların, kayıt işlemleri 15-19 Ağustos 2016 tarihleri arasında yapılacak. Elektronik kayıtlar ise 12-16 Ağustos 2016 tarihleri arasında yapılacak. Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekiyor.

Üniversite adaylarından elektronik kayıt yapanlar üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacak. Üniversiteler kayıt hakkı kazanan fakat ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınava girecek adayların da belirlenen tarihlerde yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtları yapılacak. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 30 Aralık 2016 tarihine kadar yükseköğretim kurumuna ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacak. Aksi halde adayların kayıtları yapılmayacak. ÖSYM Başkanlığı sonuçlarla birlikte 2016-ÖSYS yerleştirme sonuçlarına ilişkin sayısal bilgilerini de açıkladı. 2016-ÖSYS Yerleştirme Sonuçları için TIKLAYINIZ. 2016-ÖSYS Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler İçin TIKLAYINIZ. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının Elektronik Kayıt İşlemleri İle İlgili Açıklaması İçin TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!