Üniversiteler Bahar Döneminde Açılacak mı?

Öğrencilerin uzaktan eğitime devam ettiği bugünlerde üniversitelerin açılış tarihi ile ilgili detaylar, milyonlarca üniversiteliyi oldukça yakından ilgilendiriyor.

Üniversiteler Bahar Döneminde Açılacak mı?
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Covid-19 tedbirleri kapsamında alınan kararlar ile beraber üniversitelerin uzaktan eğitimi sürdürmesi ile beraber, öğrenciler online olarak eğitim görmeye devam ediyor. Fakat bunun yanı sıra YÖK ve Cumhurbaşkanlığı Kabinesi tarafından yapılacak olan açıklamalar da, milyonlarca öğrenci tarafından merak içinde bekleniyor. Üniversitelerin yüz yüze eğitime geçip geçmeyeceği ile ilgili soru işaretlerinin sürdüğü bugünlerde, Kabine Toplantısı sonrasında ikinci dönemin normal standarda döneceği açıklanmıştı. Bu kapsamda okulların ikinci döneminde yüz yüze eğitime başlanacağının açıklanması ile beraber öğrenciler gözlerini Yükseköğretim Kurulu’na çevirdi.

Öncelikli Aşılanma Talebi

Mart ayından bu yana devam eden online eğitim yeni öğretim yılında da sürerken, vize ve final sınavları da internet üzerinden online eğitim imkanları ile yapıldı. Bunun yanı sıra YÖK, yeni eğitim öğretim yılı için Sağlık Bakanlığı’ndan üniversitelerin açılmasına dair tavsiye istemiş, bakanlık ise uzaktan eğitimin sürmesi konusunda hemfikir olmuştu. Bu kapsamda YÖK, eğitmenlerin öncelikli aşılanma listesine dahil edilmesi gerektiği yönünde de bir açıklama gerçekleştirmişti.

Bahar Döneminde Açılıyor mu?

YÖK, Covid-19 tedbirleri ve öncelikli aşılanma talepleri ile beraber ikinci dönemde eğitimin yüz yüze devam etmesi adına gerekli tedbirleri almaya yönelik hamleler yapıyor. Sosyal mesafeye uygun olarak dersliklerde mesafenin bırakılması ve hijyen kurallarına uyulması ile beraber, ikinci dönemde yüz yüze eğitimin başlaması planlanıyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

Yazı Sona Erdi!

Yüklenemedi, lütfen tekrar deneyiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!