Üniversiteler Ne Zaman Açılacak?

Tüm eğitim seviyelerinde olduğu gibi milyonlarca üniversite öğrencisi de, yüz yüze eğitim adına atılan gelişmeleri takip ediyor, konuyla alakalı detaylı bir şekilde araştırma yapmayı sürdürüyor.

73314
Daha Fazla Göster

Normal okullarda eğitim sürecinin yüz yüze olarak başlaması ile birlikte, üniversite öğrencileri okullarının ne zaman açılacağını merak etmeye başlamıştı. Fakat geçtiğimiz hafta bildirilen yeni tedbirler ile beraber, ilkokul, ortaokul ve lise düzeylerindeki tüm eğitimlerin EBA üzerinden devam edeceği açıklanmıştı. Bu kapsamda da milyonlarca üniversiteli, 2020-2021 eğitim yılının tamamının uzaktan olup olmayacağı konusunda araştırma yapıyor. Üniversitelerin ne zaman açılacağı, hala büyük bir merak konusu.

Mart’tan Bu Yana

Üniversiteler, Mart ayında öğretim faaliyetlerine ara vermiş ve yüz yüze eğitimin bittiği açıklanmıştı. Üniversitelerin uzaktan eğitime geçiş yöntemi ile derslere başladığı bilinirken, yüz yüze eğitimin bittiği günden bu yana tam 255 gün geçti. Üniversite öğrencilerinin önemli bir kısmı, asıl yaşadıkları şehrin dışında eğitim alıyor ve üniversitelerin açılması halinde yaşanacak bir hareketlilik virüsün yayılımını önemli şekilde etkileyebilir.

Tüm Dünyada Benzer Senaryo

Okulların ne zaman normal eğitime geçeceği belirsizliğini korurken, YÖK geçtiğimiz günlerde salgın döneminde salgının seyrine göre farklı uygulamalar yapılması adına kılavuz hazırlamıştı. Fakat salgının artış göstermeye devam etmesi, yeni yıla kadar üniversitelerin de kapanmasının önünü açtı. Tüm dünyada da, okullarda yüz yüze eğitim yöntemi sona erdirildi, uzaktan eğitim sistemi tercih edildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Üniversiteler Ne Zaman Açılacak?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!