Üniversitelerde Yüz Yüze Eğitim Başlıyor mu?

Üniversitelerde güz döneminde derslerin uzaktan eğitim ile tamamlanmasının ardından milyonlarca üniversiteli, bahar dönemi için sistemin nasıl olacağına dair araştırmalar yapmaya devam ediyor.

Üniversitelerde Yüz Yüze Eğitim Başlıyor mu?
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Üniversitelerde güz dönemi eğitimlerinin online olarak tamamlanmasının ardından milyonlarca öğrenci, bahar döneminde uzaktan eğitimin devam edip etmeyeceğini merak ediyor. YÖK tarafından Sağlık Bakanlığı’na gönderilen yazılarda üniversitelerin tekrardan açılmasına dair onay aldı. YÖK, alınan tekrardan açılma kararına bağlı olarak uygulamalı eğitimlerin yüz yüze ve gruplar halinde, teorik eğitimlerin ise belirli şartlara bağlı olarak çevrim içi yapılmasını planlıyor.

Güz Dönemi Evde Geçti

Covid 19 salgını sonrasında üniversitelerin yüz yüze eğitime son vermesi ile beraber, güz dönemi öğrenciler adına evde geçti. Online olarak derslere katılan öğrenciler, güz dönemini tamamlamasının ardından tekrardan yüz yüze eğitime geçip geçmeyeceklerini merak içinde bekliyor. Fakültelerine ve eğitim hayatlarına normal hali ile dönmek isteyen öğrenciler, bahar döneminde kısmi olarak bu hayallerine kavuşacak. YÖK’ten gelecek kararı bekleyen milyonlarca öğrenci, kısmi olarak da olsa tekrardan okullarına dönmeye hazırlanacak.

YÖK’ten Açıklama Geldi

8 milyondan fazla öğrenci tarafından beklenen yeni kararlar çerçevesinde, YÖK bahar dönemini yüz yüze eğitime başlama dönemi olarak belirledi. Uygulamalı eğitimlerin yüz yüze gerçekleşeceği üniversitelerde teorik eğitimler ise asgari düzeydeki kriterlere bağlı olarak çevrim içi olarak gerçekleşecek. Buna bağlı olarak tüm öğrencileri kapsamasa da birçok kişi tekrardan okullarına dönebilecek.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!