1. HABERLER

  2. SORU VE CEVAP

  3. Üniversitelere KPSS 2017/1 İle Lise, Önlisans ve Lisans Memur Alım Şartları
Üniversitelere KPSS 2017/1 İle Lise, Önlisans ve Lisans Memur Alım Şartları

Üniversitelere KPSS 2017/1 İle Lise, Önlisans ve Lisans Memur Alım Şartları

KPSS 2017/1 merkezi yerleştirmeleri için verilen 2780 kadrodan 166'sı üniversitelere verildi. Üniversitelere KPSS 2017/1 ile 13 lise mezunu, 45 önlisans mezunu ve 108 lisans mezunu memur atama şartları ve tüm detaylar..

A+A-

KPSS 2017/1 merkezi yerleştirmeleri ile memur olarak atanmak isteyen adaylar tercih kılavuzunun yayımlanmasını bekliyor. 2 bin 780 memur kadrosu için tercihler 21 Haziran- 3 Temmuz 2017 tarihleri arasında alınacak. Adaylar, ÖSYM Başkanlığı tarafından yayımlanacak tercih kılavuzunda belirtilen hususlara göre 30 tercih yapabilecekler. KPSS 2017/1 kapsamında memur atanacak kurumları ve başvuru şartlarını mymemur olarak takipçilerimiz için inceliyoruz.

Üniversitelere KPSS 2017/1 ile 13 lise mezunu, 45 önlisans mezunu ve 108 lisans mezunu olmak üzere 166 kontenjan verildi. Bu kadrolara başvuru yapabilmek için gerekli mezuniyet ve diğer şartları haberimizde bulabilirsiniz. KPSS 2017/1 ile atanacak 2 bin 780 memur kadrosunun tamamı için Güvenlik Tahkikatının Olumlu Sonuçlanması şartı bulunmaktadır.

Lise mezunu aşçı alımı için Ortaöğretim Kurumlarının Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı ve Dallarının, Aile ve Tüketici Hizmetleri Alanı - Beslenme ve Ev Yönetimi Dalının, Aile ve Tüketici Hizmetleri Alanı - Ev Ekonomisi Dalının veya Konaklama ve Seyahat Hizmetleri Alanı - Turizm / Otelcilik ve Turizm Dalının birinden mezun olmak gerekiyor.

Gassal alımına başvuru yapabilmek için Ortaöğretim Kurumlarının İmam Hatip Alanı ve Dallarından, Kimya Teknolojisi Alanı ve Dallarından mezun olmak şartı bulunuyor.

Teknisyen alımına Ortaöğretim Kurumlarının Ahşap Teknolojisi Alanı ve Dalları veya Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Alanı ve Dallarından, Kimya Teknolojisi Alanı ve Dallarından, Gıda Teknolojisi Alanı ve Dallarından mezun olanlar başvurabilecek.

Kaloriferci alımı için MEB’ten onaylı kalorifer ateşçiliği sertifikası sahibi olmak ya da 3308 Sayılı Kanuna Göre Kalorifercilik Dalında Ustalık Belgesine veya Kalfalık Belgesi sahibi olmak gerekiyor.

Önlisans mezunu laborant alımı için Sağlık Laboratuvarı, Tıbbi Laboratuvar, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri önlisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor.

Sağlık Teknikeri için Ağız Diş Sağlığı, Ağız ve Diş Sağlığı, Diş Hekimliği-Hijyen, Diş Teknik Sekreterliği, Radyoloji, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri, Nükleer Tıp Teknikleri bölümlerinden mezun olmak şartı yer alıyor.

Programcı alımı için Bilgi İşlem, Bilgisayar Operatörlüğü, Bilgisayar Operatörlüğü ve Teknikerliği, Bilgisayar önlisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor.

Lisans mezunu kütüphaneci için Bilgi ve Belge Yönetimi, Dokümantasyon ve Enformasyon, Arşivcilik veya Kütüphanecilik lisans programından mezun olmak şartı bulunuyor.

Mühendis alımı için Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği veya Elektrik Mühendisliği, Biyomühendislik, Biyoloji Bilimleri ve Biyomühendislik, Genetik ve Biyomühendislik, Makine Mühendisliği/Makina Mühendisliği veya Makine ve İmalat Mühendisliği lisans programlarından mezun olmak gerekiyor.

Veri Hazırlama Ve Kontrol İşletmeni için Ekonomi, İktisat, İş İdaresi ve İktisat, Uluslararası Ticaret ve Finansman lisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor. Üniversitelere verilen kadroları tek dosya halinde PDF olarak indirmek için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.