1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Üniversiteli İşçiler Sorunları Çözülsün İstiyorlar
Üniversiteli İşçiler Sorunları Çözülsün İstiyorlar

Üniversiteli İşçiler Sorunları Çözülsün İstiyorlar

Üniversiteli İşçiler Sorunları Çözülsün İstiyorlar Peki Nedir Üniversiteli İşçilerin problemleri?

A+A-

Kamuda Çalışan Üniversite mezunu işçiler sorunları çözülsün talepleri yerine getirilsin istiyorlar.Kamuoyunda Üniversiteli İşçiler Platformu olarak bilinen grup adına, Üniversiteli İşçiler Platformu İstanbul Temsilcisi Musa Kocakiren bir açıklama yaparak sorunlarını dile getirdi.

Üniversiteli İşçiler Platformu İstanbul Temsilcisi Musa Kocakiren; en büyük sorunlarının, Diploma meslek unvanlarını çalıştıkları kurumlarda kullanamamaları olduğunu belirtti ve sorunlarını şu şekilde sıraladı.

"Kendimizi geliştirmek için eğitim seminerlerine gönderilemiyor,

Evli olanlar eşlerinin yanına tayin isteyemiyor,

Kurumlar arası geçiş yapamıyor,

Çalıştığımız kurumumuzun görevde yükseltme sınavlarına katılamıyor,

Diploma meslek unvanlarımızı kullanamıyor ,vasıfsız işçi olarak tabir ediliyor,

Daha verimli alanlarda çalıştırılabilecekken pasifize ediliyoruz."

Kocakiren "Bunun tek bir sebebi vardır, O da; işçi olmamızdır. Biz değerli sendika başkanlarımızın da destekleriyle haklı talebimizi anlatma konusunda önemli mesafeler aldık. Maliye,Çalışma Bakan yardımcılarımız da memur ihdası konusunda bizlere olan desteklerini vurguladılar.Çalışma Bakanımız sayın Faruk Çelik üniversiteli İşçiler konusunu bildiklerini çözüm için ilgili birimlerin çalıştığını Bakanlar kuruluna brifing verdiğini belirtmişti.

Mart ayında Cumhurbaşkanımız KPDK da alınan kararların yürürlüğe girmesi için canlı yayında Bakanlara ve Bürokratlara bu işi çözün demişti.İşte bizler de artık bu çözümün memurluk ihdası olarak kurumlara talimat olarak gelmesini istiyoruz. Üniversiteli işçilerin memuriyete geçmelerinin önünde bir engel olmadığı kanaatindeyiz; Üniversiteli işçiler de memur olacaklar,bunun önünde olmaması adına bir engel yok. Memur sendika Başkanlarımızın memuriyete geçiş sürecinde yürütülen çalışmalara verdikleri samimi destekten dolayı, pek çok hak mahrumiyeti yaşayan binlerce üniversiteli işçi arkadaşımız adına teşekkür ediyorum” dedi.

Üniversiteli İşçiler Platformu 22 Kasım 2014 Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'na Telgraf göndermeye hazırlanıyor. Mymemur.Com olarak Üniversiteli işçilerimizin taleplerinin yetkililer tarafından duyulmasını temenni ediyoruz.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.