1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Üniversiteli İşçiler Sorunlarının Çözümünü Bekliyorlar
Üniversiteli İşçiler Sorunlarının Çözümünü Bekliyorlar

Üniversiteli İşçiler Sorunlarının Çözümünü Bekliyorlar

My Memur Olarak Sessizlerin sesi olmaya devam ediyoruz. Yine bize gönderilen Üniversiteli işçilerin bizlere ilettiği s

A+A-

My Memur Olarak Sessizlerin sesi olmaya devam ediyoruz. Yine bize gönderilen Üniversiteli işçilerin bizlere ilettiği sorunları sizlerle paylaşacağız.

Üniversite’den mezun olan ve işçi olmaları nedeniyle bir çok haktan mahrum bırakılan Üniversiteleri işçileri yetkililerin sesini duymalarını istiyorlar. Yazılı basında, görsel basında ve sosyal medyada her fırsatta sıkıntılarını belirten, BU Platformun sıkıntısı nedir? i Üniversiteli İşçiler hangi problemleri çözülsün istiyorlar? İşte sizlere bunları sunmak istiyoruz.

SORUN 1

Üniversiteli işçiler çalıştıkları kurumlarda diplomalarını kullanamıyor ve unvanları ile görev yapamıyorlar. Bu Sıkıntının Çözülmesini istiyorlar.

SORUN 2

Kendilerini her konuda geliştirmek isteyen Üniversiteli İşçiler kurumları tarafından eğitim amaçlı seminerlere gönderilmiyorlar.

SORUN 3

Birçoğu evli olan bu arkadaşlarımız tayin isteyemedikleri için çalışan eşlerinin yanına gidermiyor ve aile bütünlüğü sağlanamıyor.

SORUN 4

Üniversite mezunu olan lakin işçi oldukları için kurumları tarafından yapılan Görevde yükselme sınavlarına giremiyor Kurumlar arası geçiş yapamıyorlar.

SORUN 5

Kurumlarında diplomalarını kullanamadıkları için vasıfsız işçi olarak anılıyor ve verimli alanlarda çalıştırılmayarak pasifize ediliyorlar.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.