1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Üniversiteli Kamu Çalışanı İşçiler Memur Statüsü Bekliyor
Üniversiteli Kamu Çalışanı İşçiler Memur Statüsü Bekliyor

Üniversiteli Kamu Çalışanı İşçiler Memur Statüsü Bekliyor

Kamuda çalışan üniversite işçileri hak ettikleri kadro için gerekli çalışmanın yapılmasını bekliyor ve seslerini duyurmak için My Memur olarak bizlerde destek vermeye devem ediyoruz. Üniversiteli işçilere statü şart! #ÜniversiteliİşçilereStatü

A+A-

Kamuda çalışan üniversiteli işçiler birçok haktan yoksun. Aynı diplomaya sahip olunmasına rağmen farklı statüden dolayı birçok haktan yararlanamayan üniversiteli işçilerin memur kadrosuna geçirilmesi şart. My Memur olarak birçok alanda kamu çalışanlarının, atama bekleyen milyonlarca KPSS mezununun, öğrencileri vb. birçok konuda herkesin haklı mücadelesinde tarafsız bir şekilde destek olduk ve olmaya devam ediyoruz.

Bu kapsamda üniversiteli işçilere de kadro artık şart! Kendi cümlelerinden üniversiteli işçilerin serzenişleri ve haklı talepleri!

- Er'likten Amiral'liğe giden yolu açan hükümetimiz, çalışanlarının görevde yükselme sınavına girebilmesinin de önünü açmalıdır. Bunun yolu memuriyet ihdası ile mümkün.

- Üniversiteli İşçilerin mağduriyetinin giderilmesi için statü değişikliğine ihtiyacımız var.

- #ÜniversiteliİşçilereStatü kamuda çalışan üniversite mezunu işçilerin mevcut kadrosu var sadece statü değişikliği talebimiz.

- Üniversite Mezunu İşçiler; statü değişikliği ile memur kadrolarına geçirilmesi konusunda bir adım atılacak mı?

- Üniversite Mezunu İşçiler; artık işçi olmaktan çıkacak mı?

- Diplomalarına uygun şekilde memur olarak görev yapacaklar mı?

- #ÜniversiteliİşçilereStatü değişikliği gerçekleşmeli artık. Çünkü beraber çalıştıkları memur ve sözleşmelilerin tayin hakkı, nakil ve ünvan değişikliği hakkı var iken onlarınki bulunmamaktadır.

- 2007 yılından bugüne kadar yaklaşık 12 yıldır Kamu Kurumlarında 4857 sayılı yasaya tabii daimi işçi statüsünde çalışan #ÜniversiteliİşçilereStatü değişikliği ne zaman verilecek?

- #ÜniversiteliİşçilereStatü için verilen sözler tutulmalı ve statü değişikliği gerçekleşmelidir.

- Yanımda çalışan tayin olurken ben Yunan vatandaşı mıyım? Ben neden tayin olamıyorum #ÜniversiteliİşçilereStatü adalet için şart.

- Motivasyon yok

- Yükselme yok

- Unvan yok

- Derece, kademe yok

- Tayin yok

- Huzur yok

- Stres, kaygı var

- Eşitsizlik var

- Ayrımcılık

Çözüm: #üniversiteliişçiler Statü değişikliği ile Memur kadrolarına geçirilmelidir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler