1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Uşak İl Özel İdaresi Sözleşmeli 8 Personel Alımı Yapıyor
Uşak İl Özel İdaresi Sözleşmeli 8 Personel Alımı Yapıyor

Uşak İl Özel İdaresi Sözleşmeli 8 Personel Alımı Yapıyor

Uşak İl Özel İdaresi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü 2018 yılı sözleşmeli personel alımı ilanı Devlet Personel Başkanlığı DPB’de yayımlandı. İl Özel İdare personel alımı şartları ve tarihleri için tıklayınız.

A+A-

5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 36' ncı maddesi çerçevesinde; 5393 sayılı Belediyeler Kanununun 49. maddesi gereğince kadro karşılığı teknik hizmetler sınıfında Uşak İl Özel İdaresine 8 adet sözleşmeli personel alınacaktır. Giriş Sınavı; sözlü mülakat olarak tek aşamada yapılacaktır.

Personel alımı kontenjanları ve üniversite bölümleri! 3 mühendis alımı için inşaat mühendisliği bölümünden mezun olmak, 1 mühendis alımı için harita mühendisliği bölümünden mezun olmak, 1 mühendis alımı için ziraat mühendisliği bölümünden mezun olmak, 2 tekniker alımı için harita, harita kadastro, harita ve maden ölçme, harita teknikerliği, harita ve kadastro önlisans programlarının birinden mezun olmak, 1 Topoğraf Tapu ve Kadastro, Harita Kadastro veya Tapu Kadastro Meslek Yüksekokulu önlisans programlarının birinden mezun olmak şartları aranıyor.

Sözlü mülakatta adayların mesleki, genel kültür bilgileri, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu, yetenek, kavrayış, ifade ve temsil kabiliyeti, muhakeme gücü, özel idare çalışmaları halikındaki bilgileri göz önünde bulundurulacaktır.

Sınav Komisyonu, sınavın iptaline veya ertelenmesine yetkilidir. Sınav sonunda belirlenen adayların sözleşmeli olarak göreve başlatılması veya başlatılmaması idarenin yetkisindedir.

Adaylardan başvuru veya atama işlemleri için istenen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavları geçersiz sayılır ve göreve başlatılmaz. Bunlar göreve başlatılmış olsalar dahi iptal edilir. Bu kişiler hiçbir hak talep edemezler ve haklarında; 26.09.2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun ilgili hükümleri uygulanmak üzere Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulur.

Kamu Kurum ve Kuruluşlarında, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi ve 5393 Sayılı Belediye Kanununun 49’ncu maddesi gereğince, sözleşmeli olarak çalışmakta iken, son bir yıl içinde hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle herhangi bir Kurumca sözleşmeleri feshedilenler veya sözleşme dönemi içinde 6 haziran 1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmelerini tek taraflı feshedenlerin, fesih tarihinden itibarin bir yıl süreyle Kurumumuzun sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilmeleri mümkün değildir.

Memur alımı genel başvuru şartları; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48.maddesinde belirtilen şartları taşımak, Fakültelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak şartı aranmaktadır.

Personel alımı KPSS şartı! 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılan KPSS-B Grubu (Lisans mezunları için P3, önlisans mezunları için P93 puan türü) sınavından en az 60 (Altmış) puan almış olmak,

Memur alımı askerlik, yaş ve sağlık şartı! Erkek adaylar için Askerlikle ilişiği bulunmamak, Müracaat tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek sağlık sorunları bulunmamak gerekiyor.

Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, (...)(!) zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak gerekiyor.

Sınavı kazanan adayın Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılacak olup, güvenlik araştırması sonucu olumlu çıkmayan aday sözleşmeli personel olarak ataması yapılmayacaktır.

İlde, şantiye ye her türlü arazi şartlarında çalışmayı ve 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanunun 5. maddesinde "İl Özel İdaresinin görev alanı İl sınırını kapsar" hükmüne istinaden İlimize bağlı 5 ilçenin herhangi birinde İl Özel İdaresince gerek görülmesi halinde çalışmayı kabul ve taahhüt etmek ve Müracaat tarihi itibariyle son 6 ay UŞAK İlinde ikamet ediyor olmak, bunu Nüfus Müdürlüğünden alacağı yazıyla belgelendirmek gerekiyor. Personel alımı ilan metni ve özel şartlar için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler