1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Üst Öğrenimle İlgili Yargıdan Önemli Karar
Üst Öğrenimle İlgili Yargıdan Önemli Karar

Üst Öğrenimle İlgili Yargıdan Önemli Karar

Türkiye Sağlık ve Sosyal Hizmetleri Kamu Görevlileri Sendikası Türk Sağlık-Sen tarafından açıklan dava sonucu üst öğrenimle ilgili haksızlık mahkeme tarafından iptal edildi. Sendikanın kazandığı dava sonucu işlem için tıklayınız.

A+A-

Türkiye Sağlık ve Sosyal Hizmetleri Kamu Görevlileri Sendikası (TÜRK Sağlık-Sen) üyesinin üst öğrenimle ilgili haksızlıkğı mahkeme tarafından giderildi. Konuyla ilgili sendika tarafından yapılan açıklama şu şekildedir.

İstanbul Esenyurt Necmi Kadıoğlu Hastanesinde görevli olan hemşire, bitirdiği sosyal hizmetler ön lisans programının üst öğrenim sayılarak intibakının yapılması için yapmış olduğu başvuru idare tarafından bu bölümün sağlık hizmetleri sınıfına atanabilecek bir program olmaması nedeniyle red edilmiştir denildi.

Konuyla ilgili olarak idarenin red kararı üzerine Türk Sağlık-Sen açtığı davayı karara bağlayan İstanbul 11. İdare Mahkemesi YÖK’ün söz konusu bölümü 2017 yılında üst öğrenim olarak kabul ettiğine dikkat çektiği belirtildi.

Mahkeme kararında üst öğrenim konusunda YÖK’ün karar verici olduğuna vurgu yaparak YÖK’ün kararına rağmen intibak işleminin yapılmamasında hukuka uyarlılık görülmediği belirterek red işlemini iptaline ve Türk Sağlık-Sen üyesi hemşirenin yoksun kaldığı parasal hakların idareye başvuru tarihinde itibaren ödenmesine hükmedildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler