1. HABERLER

  2. ASAYİŞ HABERLERİ

  3. Uyuşturucu İle Mücadelede Büyük Başarı
Uyuşturucu İle Mücadelede Büyük Başarı

Uyuşturucu İle Mücadelede Büyük Başarı

Vali Tuğba Yılmaz'ın başkanlık ettiği toplantıya ildeki kamu kurumlarının müdürleri ve okul müdürleri katıldı.

A+A-

Yalova'da okul güvenliği toplantısı yapıldı.

Vali Tuğba Yılmaz'ın başkanlık ettiği toplantıya ildeki kamu kurumlarının müdürleri ve okul müdürleri katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Yılmaz, uyuşturucu ile mücadelede kararlılık mesajı verdi. Yılmaz, "2017/2018 eğitim öğretim yılının başında benzer bir toplantıyı gerçekleştirdik. Bu toplantıda alınan kararların sahada uygulanması anlamında ciddi bir kararlılık ortaya kondu. Çok güzel neticelere de ulaştık. Terör kadar önemli olan uyuşturucu ile mücadele sürüyor. Emniyet birimlerimizden STK'lara ve yerel yönetimlere kadar topyekûn bir mücadele ortaya konuyor. Uyuşturucu ile mücadele konusunda, yakalama, tutuklama ve ele geçirilen madde miktarları bir önceki yılla kıyaslanırsa yüzde 300'lerin üzerinde ilimiz açısından bir artış yaşandığını görürüz. Bu, her noktada varlığımızı hissettirdiğimiz anlamına gelir. İl genelinde her zaman şok uygulamalar, huzur operasyonları ve denetimler yapıyoruz. Bu çalışmalar uyuşturucu arzı ile mücadeledeki başarımızı da arttırıyor. Bizce taleple mücadele, arzla mücadeleden daha da önemlidir. Bu konuda da kurumları seferber ettik. Veli bilinçlendirmeleri, gençlere verilen eğitimler, gençlerimizin bu illetten korunmasını sağlıyor. Gençlerimizi bu bela ile hiç buluşturmamak adına gece gündüz mesai yapacağız. Bu her birimizin ortak sorumluluğudur" dedi.

Yılmaz, "Okullarımızın açıldığı günden beri ekiplerimiz okul giriş ve çıkış saatlerinde görevlendirildi ve gerekli güvenlik tedbiri aldı. Okul irtibat görevlilerimiz gerek okul yönetimi ve gerekse okul aile birlikleri ile her zaman diyalog halinde olmayı sürdürdü sürdürecek de. Okul çevreleri denetleniyor. Okul giriş ve çıkışlarında okul çevresinde veliler dışında kimsenin bulunmasına izin vermiyoruz. Servis araçları, servis şoförleri, kantinler sık sık denetleniyor. Önleyici tedbirleri ne kadar arttırırsak çocuklarımızı da tehlikelerden o denli korumuş oluruz. Okul çevrelerinde benim başkanlığımda bir denetim komisyonu kuruldu. Biz bazen komisyon üyeleri ile okul çevrelerinde sivil bir araca binip habersiz denetimler gerçekleştirdik. Alınan kararlara titizlikle uyulduğunu görüyoruz. Okullarımızda ve okul çevrelerinde her hangi bir olumsuzluğun yaşanmasına izin vermeyeceğiz" diye konuştu.

Yılmaz, okul çevrelerindeki metruk binaların yıkımına da öncelik verdiklerini belirtti. Uyuşturucu bağımlısı vatandaşların kendi rızaları doğrultusunda tedavisini hedefleyen AMATEM'in de çalışmalarından bahseden Yalova Valisi Tuğba Yılmaz, "İlimizde AMATEM'i kurduk. Kuruluşundan günümüze kadar geçen süreçte 200'e yakın alkol ve madde bağımlısı vatandaşımız buraya müracaat etti ve tedavi altına alındı. Bu tedavi sürecinde 35 vatandaşımız tamamen bağımlılıktan kurtarıldı" şeklinde konuştu.

Uyuşturucu İle Mücadelede Büyük Başarı

İhlas Haber Ajansı İHA

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.