Uzaktan Eğitime Ana Okulları da Dahil Edildi

2020 eğitim-öğretim yılında alınan kararlara İstanbul, 1 Aralık 4 Ocak arasında tüm resmi anaokullarını ve ana sınıflarını uzaktan eğitime bağlama kararını ekledi.

73559
Daha Fazla Göster

Vali yardımcısı Niyazi Erten alınan kararları açıkladı. Koronavirüs önlemleri arasına Cumhurbaşkanlığı talimatlarıyla birçok tedbir alma kararını uygulamaya geçirmeye başladı. Mevcut sistemde kontrollü hayat literatüründe maske ve sosyal mesafe kuralları dâhilinde uygulanan kuralarla yenilerini eklendi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın tüm eğitim kurumlarının 20 Kasım 2020 – 04 Ocak 2021 tarihlerinde eğitim öğretim döneminin online yapılması kararını almıştır. Bu kararların istisnası olarak ise resmi ve özel okullarda hafta içi örgün öğretime 20.11.2020 tarihinde yayınlanan 16988740 numaralı yazısıyla devam edilmesini öngörmüştür. Alınan kararının yerini 27 Kasım’da alınan yeni kararlar almıştır. 04.01.2021 tarihine kadar tüm eğitim sisteminin uzaktan eğitim olması kararı alınmıştır.

Bakan Koca Kısıtlama Süresi Dışındaki Zaman Diliminde de Zamanımızı Evde Geçirmemizi Talep Etti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlarla pandemi sürecimize yön vermek istiyor. Bakan Koca kısıtlamaların haricinde diğer zaman dilimlerinde de evde bulunmamız gerektiğinin altını çizdi. Yaşanılan vaka sayılarının arttığını ve riskin hala bitmediğini mecbur olmadıkça evden çıkmamamız gerektiğini belirtti.

Bakan Koca İstanbul’da yaptığı hastane gezilerinde acil durum hastalarını ziyaret ederek, acil durum hastanelerinin üstlendiği yükten ve hastalarımızın sağlık durumunun iyi olduğundan bahsetti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Uzaktan Eğitime Ana Okulları da Dahil Edildi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!