1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Uzman Çavuşlara Kadro ve PTT'nin İptal Olan Alımı Meclis Gündeminde
Uzman Çavuşlara Kadro ve PTT'nin İptal Olan Alımı Meclis Gündeminde

Uzman Çavuşlara Kadro ve PTT'nin İptal Olan Alımı Meclis Gündeminde

Türk Silahlı Kuvvetlerinde kahramanca görev yapan uzman çavuşların sorunları haberimiz üzere Meclis gündemine taşındı. Ayrıca PTT'nin bin 750 alımı kazananların mağduriyetlerinin giderilmesi talep edildi. Detaylara My memur haberden ulaşabilirsiniz.

A+A-

İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter uzman erbaşlara kadro verilmesi konusunu My Memur olarak hazırladığımız haber üzerine gündeme taşıdı. “3269’a Tabi Uzman Çavuşlar Sorunlarının Çözülmesini Talep Ediyor” başlıklı haberimizde de konuyla ilgili olarak madde madde uzman erbaşların sorunlarını gündeme taşımıştık.

 

Kahramanca vatan savunmasında milletini korurken aslan, tavizsiz iradeya sahip olan uzman çavuşlara kadro denildiğinde kimsenin oralı olmadığından dert yanan MHP İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, konuyu meclis gündemine taşıyarak uzman erbaşlara üvey evlat muamelesi yapılmamasını istedi.

 

Vatan savunmasının sözleşmesinin olmadığı ve bu şekilde 80 bin vatan evladının koşulsuz ve şartsız kadroya geçirilmesi gerektiğini savundu. Ayrıca uzman çavuşlara verilen 90 günlük eğitimin uzatılması gerektiği belirtildi ve 90 günden fazla rapor alınması durumunda uzman çavuşların işlerinde olabildiğini belirtti. Uzman çavuşların sorunlarına değinirken biz de aynı beklentilere değinmiş ve komutanların iki dudağının arasında bir işe sahip olunmasının haksızlık olduğunu gündeme taşımıştık.

 

Bknz: Uzman Çavuşların Sorunları Dikkate Alınarak Giderilmelidir

 

Ayrıca PTT'nin 2017/2 bin 750 personel alımı konusunda da açıklama yapıldı!

 

PTT A.Ş tarafından açılan sınala 2017/2 bin 750 personel alımında kazanan adayların mağdur edildiği belirtildi. Mülakatı yapılıp göreve başlaması gereken bu kişilerin Danıştay'ın PTT alımlarına dair yönetmeliği iptal etmesinden dolayı göreve başlayamadıkları belirtildi.

 

PTT A.Ş’nin ve Ulaştırma Bakan’ının açıkladığı adayların mağdur edilmeyeceği konusunda ve yönetmelik değişikliği ile ilgili olarak açıklamaların netlik kazanması gerekiyor. Bakan, 1750 kişiye kazanamadınız diyemeyiz derken, PTT adayların mağdur edilmeden yeni ilana çıkacağını belirtmiş ve Danıştay yönetmeliğin yürütmesini durdurmuştu.

 

Önümüzdeki günlerde yürütmesi durdurulan iki hüküm (sözlü sınav ibaresi ve sözlü sınava katılacak 4 katı aday ibaresi) ile ilgili olarak değişiklik yapılarak, kazanan ve başvuran tüm adaylar mağdur edilmeden yeni alım ilanı yayımlanmasını bekliyoruz.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler