1. HABERLER

  2. MEMUR HABERLERİ

  3. Uzman Erbaşların Astsubaylığa Geçiş Şartları Hakkında Kanun Teklifi
Uzman Erbaşların Astsubaylığa Geçiş Şartları Hakkında Kanun Teklifi

Uzman Erbaşların Astsubaylığa Geçiş Şartları Hakkında Kanun Teklifi

Uzman Erbaş Kanununda değişiklik teklif edildi. TBMM’ye verilen kanun teklifinde uzman erbaşların astsubaylığa geçiş şartları içinde bir ifadenin değiştirilmesi öngörülüyor.

A+A-

TBMM Başkanlığına Uzman Erbaş Kanununda değişiklik yapılması hakkında kanun teklifi verildi. İzmir Milletvekili Murat Bakan tarafından hazırlanarak sunulan kanun teklifinde uzman erbaşların astsubaylığa geçişi için aranan niteliklerden, “ahlaki” ifadesinin çıkarılması istendi. Teklif Milli Savunma Komisyonu ve TBMM Genel Kurulunda görüşülecek.

Teklifin gerekçesinde “ahlâkf’ ibaresinin soyut bir kavram olduğu vurgulandı. Diğer ifadeler şu şekilde yer aldı: Bir insanın ahlaki değerleri bakımından nasıl inceleneceğine dair bir standart yoktur. Herkesin kişilik yapısı farklılık gösterebileceğinden, ahlaki değerlere ilişkin yazılı bir kanun da bulunmadığından, keyfi atamalar yapılmaması ve hakkaniyetin korunması açısından, ölçülebilirliği olmayan yani somut veriler içermeyen bu ibarenin maddeden çıkarılması gerekmektedir.

Teklif kabul edilip kanunlaşırsa 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanununun 15. Maddesinin 1. Fıkrasının a) bendinin 5. alt bendinde yer alan “ahlâkî” ibaresi maddeden çıkarılacak.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler