1. HABERLER

  2. BİLGİ DEPOSU

  3. SINAVLAR

  4. Uzman Yardımcılığı Sınavı ile Personel Alımı yapacak Başvurular 4-18 Ağustos 2014
Uzman Yardımcılığı Sınavı ile Personel Alımı yapacak Başvurular 4-18 Ağustos 2014

Uzman Yardımcılığı Sınavı ile Personel Alımı yapacak Başvurular 4-18 Ağustos 2014

Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Uzman Yardımcılığı Sınavı ile Personel Alımı yapacak Başvurular 4-18 Ağustos 2014

A+A-

Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Uzman Yardımcılığı Sınavı yaparak alım gerçekleştirilecek. Başvurular ise 4 Ağustos 2014 tarihinde başlayacak ve 18 Ağustos 2014 tarihinde sona erecek. Aşağıda Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı personel alımı ile lakalı detaylara ulaşabilirsiniz.

AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR UZMAN YARDIMCILIĞI

SINAVI DUYURUSU

Resmi Gazetede yayımlanan 14/08/2012 tarih ve 28384 sayılı Aile ve Sosyal Politikalar Uzmanlığı Yönetmeliğinde yer alan hükümler kapsamında, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı merkez teşkilatında münhal bulunan Genel İdare Hizmetleri Sınıfında 8.dereceden azami 80 adet kadroya atama yapılmak üzere, aşağıda belirtilen öğrenim dallanndan mezun adaylar arasından sözlü sınavla Aile ve Sosyal Politikalar Uzman Yardımcısı alınacaktır.

 

GRUP ADI

ASİL

YEDEK

KPSS

PUAN

1

İktisadi ve İdari Bilimler, Siyasal Bilgiler, İktisat veya İşletme Fakülteleri

35

17

P 63

80

2

Hukuk

8

4

P 103

70

3

Sosyal Hizmetler

5

2

P 70

4

Psikoloji

5

2

P 70

5

Sosyoloji

10

5

P 70

6

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

2

1

P 70

7

İstatistik

5

2

P 25

8

Bilgisayar Mühendisi

10

5

P 5

 

TOPLAM

80

 

 

 

SINAVA KATILMA ŞARTLARI:

a)                  657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 nci maddesindeki genel şartları taşımak,

b)                  Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren ve yukarıdaki tabloda belirtilen öğrenim dallarından birinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışmdaki öğretim kuramlarından mezun olmak,

c)                  Sözlü sınavın yapılacağı 2014 Yılının Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak,

d)                  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından; 6-7 Temmuz 2013 veya 5-6 Temmuz 2014 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavları sonucuna göre yukarıdaki tabloda fakülte veya bölümlere göre belirlenen puan türlerinden İktisadi ve İdari Bilimler, Siyasal Bilgiler, İktisat veya İşletme Fakültelerinden mezun olanlar için 80, diğer bölümlerden mezun olanlar için 70 ve daha yüksek puan almış olmak ve müracaat edenlerden başvurusu kabul edilenler arasından yapılacak puan sıralamasında ilan edilen asil kadronun 4 katı kadar aday arasında yer almak (son sıradaki adayla aynı puana sahip adaylar da giriş sınavına çağrılacaktır),

e)                  Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak,

1) Sağlık açısından görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

g) Süresi içinde başvurmuş ve başvuru belgesi ile birlikte istenilen belge ve bilgileri vermiş bulunmak.

ı

SINAVA BAŞVURU:

Bakanlığımız internet adresinde (Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Web Sitesinden ) yer alan Aile ve Sosyal Politikalar Uzman Yardımcılığı Sınavı Başvuru Formunun eksiksiz olarak doldurulup formun imzalı çıktısının 04/08/2014-18/08/2014 tarihleri arasında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığı Eskişehir Yolu Söğütözü Mahallesi 2177 Sokak No:10/A Kat 1 Çankaya/ANKARA adresine şahsen veya posta ile teslim edilmesi gerekmektedir.

Posta ile yapılan başvurulann Bakanlığa en geç başvuruların son günü mesai bitimine kadar ulaşması gerekmektedir. Postada meydana gelebilecek gecikmeler sebebiyle zamanında ulaşmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

GİRİŞ SINAVINA ÇAĞRI, İSTENECEK BELGELER VE SINAVA GİRİŞ BELGESİ:

Sınava girme hakkını kazanan adayların sözlü sınav yeri ve tarihini bildiren duyum Bakanlığımız internet adresinde (Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Web Sitesinden ) ilan edilecektir.

Sınava girmeye hak kazanan adayların aşağıda belirtilen belgeleri 21 08/2014-29/08/2014 tarihleri arasında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığı Eskişehir Yolu Söğütözü Mahallesi 2177 Sokak No: 10 A Kat 1 Çankaya/ANKARA adresine şahsen veya posta ile teslim etmeleri gerekmektedir.

a)                   TC kimlik numarası beyanı,

b)                  Diploma, öğrenim belgesi veya mezuniyet belgesinin aslı veya onaylı sureti,

c)                   4 adet vesikalık fotoğraf,

d)                  Özgeçmiş,

e)                   KPSS sonuç belgesinin aslı veya bilgisayar çıktısı ya da Bakanlıkça onaylı sureti,

Başvuru sırasında istenen belgeler aslı ibraz edilmek kaydıyla Bakanlık Personel Dairesi Başkanlığı tarafından onaylanabilecektir. İstenilen belgeleri bildirilen süre içinde teslim etmeyen adaylar sözlü sınava alınmazlar.

Sınava katılmaya hak kazanan adaylar sınava giriş belgelerini sınava gireceği tarihe kadar mesai saatleri içinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığından elden teslim alacaklardır. Adaylar sözlü sınavda bu belge ile birlikte kimlik tespitinde kullanılmak üzere nüfus cüzdanı ya da sürücü belgesi gibi fotoğraflı, geçerli bir kimlik belgesini de yanlarında bulunduracaklardır. Sözlü sınava katılamayacak müracaat sahiplerine herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır.

GİRİŞ SINAVININ ŞEKLİ, SINAV KONULARI VE DEĞERLENDİRME:

Giriş sınavı sözlü olarak yapılacaktır. Her bir alan için ayrılan kontenjan sayısının dört katı kadar aday sözlü sınava çağrılacaktır. Sözlü sınava çağrılan en düşük puana sahip adayla aynı puanı alanlar da sözlü sınava alınacaktır.

Sözlü Sınav Konuları:

a)                   Sınav konularına ilişkin bilgi düzeyi,

b)                  Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü,

c)                   Liyakati, temsil kabiliyeti davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu,

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.