1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Uzun Namlulu Silahlarla Hastaneye Getirilen Kim?
Uzun Namlulu Silahlarla Hastaneye Getirilen Kim?

Uzun Namlulu Silahlarla Hastaneye Getirilen Kim?

Ankara Numune Hastanesi'ne uzun namlulu silahlı iki kişi nezaretinde, özgür Suriye Ordusu üst düzey sorumlusu, IŞİD örgütünün üst düzey sorumlusu olduğu

A+A-

CHP İstanbul Milletvekili Dr. Sezgin Tanrıkulu 16 Haziran 2014 Pazartesi günü Meclis Başkanlığına Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından cevaplandırılması için yazılı soru önergesi verdi. İstanbul Milletvekili Dr. Sezgin Tanrıkulu soru önergesinde 20 Haziran 2013 tarihinde Ankara Numune Hastanesi’nde yaşanan bir oly ile alakalı olarak Sağlık Bakanına 12 soru yöneltti. İşte o Soru önergesi ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na sorulan sorular;

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın Sağlık Bakanı Mehmet MÜEZZİNOĞLU tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim.

20.12.2013 tarihinde Ankara Numune Hastanesi'ne uzun namlulu silahlı iki kişi nezaretinde 50 yaşlarında bir Suriyeli erkeğin getirildiği; doktorların işlem yapmak için resmi yazı istemesi üzerine uzun namlulu silahlarla refakat eden kişilerin kendilerini Türk askeri olarak tanıtıp, kısa bir süre sonra istihbarat elemanı olarak 4 kişinin gelerek 50 yaşlarındaki Suriye vatandaşının farklı bir isimle hastaneye yatış işlemlerinin gerçekleştirildiği iddia edilmiştir.

Bu bağlamda;

1.         Yukarıda açıklanan iddialarda yer alan 50 yaşlarındaki Suriye vatandaşının özgür Suriye Ordusu'nda yer alan bir komutan olduğu iddiaları doğru mudur? Doğru ise kimdir ve neden devlet tarafından korunmaktadır?

2.         İddialar doğru ise anılan kişiye refakat edenler kimlerdir? Görevleri nedir ve neden uzun namlulu silahlar taşımaktadırlar?

3.         20.12.2013 tarihinde Ankara Numune Hastanesi'ne beraberlerinde Suriyeli bir kişiyi getiren sivil kıyafetli olan ve sadece koruma yeleği ile ellerinde uzun namlulu silah bulunan “Biz Türk askeriyiz. Hastanın işlemleri için polis de gelecek işlemleri başlatın” diyen iki kişi gerçekten Türk Silahlı Kuvvetleri görevlileri midir? Eğer Türk Silahlı Kuvvetleri görevlileri değilse bu şahıslar kimlerdir?

4.         İşlemlerin hastane doktorları tarafından resmi yazı istenmesi üzerine yapılmaması sonucunda 10 dakika sonra hastaneye gelen 4 kişinin istihbarat görevlileri oldukları doğru mudur?

5.         Doğru ise söz konusu 4 kişi hangi istihbarat kurumunun görevlileridir?

6.         Bu kişiler MİT görevlileri midir?

7.         Suriyeli kişinin farklı bir isimle Ankara Numune Hastanesi’ne yatış işleminin gerçekleştirildiği doğru mudur?

8.         Doğru ise Suriyeli kişi gerçek olmayan bir isimle hastaneye neden yatırılmıştır?

9.         Hastane yönetimi kimin adı ile hasta kabul işlemini yapmıştır? Bu kişi kimdir? Hastane yönetimi bu şekilde hasta kabulü yaparak suç işlememiş midir? Hastane yetkilileri hakkında yasal işlem başlatılmış mıdır veya başlatılacak mıdır?

10.       Suriyeli kişinin özgür Suriye Ordusu üst düzey sorumlusu olduğu iddiası doğru mudur?

11.       Suriyeli kişinin IŞİD örgütünün üst düzey sorumlusu olduğu iddiası doğru mudur?

12.       Suriyeli kişinin gerçek kimliği nedir?

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.