Vaka Düzeylerine Göre Kısıtlamalar Nasıl Olacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son toplantının ardından yaptığı basın açıklamasında normalleşme kararlarına ağırlık verirken, Mart ayını ilk adım olarak işaret etti.

Vaka Düzeylerine Göre Kısıtlamalar Nasıl Olacak?
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Erdoğan’ın yapmış olduğu açıklamaların ardından birçok vatandaş, kısıtlamaların ne zaman ve hangi şartlarda kalkacağı ile ilgili detaylı araştırmalar yapmaya başladı. Mart ayını işaret eden Erdoğan, ülke genelinde tümüyle açılma veya kapanma olmayacağına dikkat çekerken, vaka sayılarına göre normalleşme adımlarının sinyalini de verdi. Erdoğan’ın açıklamalarının ardından kamuoyunda koronavirüs tablosuna göre yasakların kalkacağı fikri oluşurken, Sağlık Bakanlığı tablosu da bu kapsamda büyük bir önem taşımaya başladı. Milyonlarca esnaf, yasakların kalkmasını ve normalleşme adımlarını merakla bekliyor.

Aylardır Kapalı

Esnaf, 2020 yılının Mart ayından bu yana Türkiye’de de büyük kısıtlamalara sebep olan salgın yasaklarının kalkmasını büyük bir heyecan içinde bekliyor. Ekonomik anlamda zor günler geçiren ve kepenk kapatmak zorunda kalan birçok sektör, Mart ayından itibaren açılmayı ve tekrardan hizmet vermeyi dört gözle beklemeye başladı. Bazı kriterlere bağlı olarak esnafı rahatlatacak adımlar, Mart ayı ile beraber tekrardan atılmaya başlanacak.

İllere Göre Kararlar

Sağlık Bakanlığı tarafından haftalık olarak açıklanan il il vaka tablosu, yasaklarda fazlasıyla belirleyici olacak. Vaka sayılarının yüksek olduğu bölgelerde kısıtlamaların birçoğunun devam etmesi bekleniyor. Daha az riskli illerde ise, Mart ayından itibaren normalleşme adımlarının hızla atılması planlanıyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!