Vakalar Arttı! Tüm Hastaneler Pandemi Hastanesi İlan Edildi!

Konya’da son bir haftada vaka sayılarının 100’ün üzerine çıkmasından dolayı önlemler alındı.

62832

Günlük Vaka Sayısı 100’ün Üzerinde

Konya’da günlük tespit edilen vaka sayısı 5 ile 8 kişi arasındayken son bir haftada 100’in üzerine tırmandı. Bu ani gelişmeden sonra şehirdeki bütün hastaneler pandemi hastanesi olarak ilan edildi. 1 Haziran 2020’de geçilen yeni normalleşme sürecinin öncesine göre vaka sayılarında son dönemde görülen artış korkuttu. Konya’da yetkililer durumu her saat takip ediyorlar. Elde edilen rakamlar yeni bir karar almalarına yol açtı.

Bütün Hastaneler Pandemi Hastanesi Oldu

Bir haftadan bu yana yeni vaka sayılarının kademe kademe artmasından sonra önce Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi pandemi hastanesi ilan edildi. Ardından Beyhekim Devlet Hastanesi’nin de pandemi hastanesi olarak kullanılacağı öğrenildi. Bu iki hastane kısa sürede dolunca alınan bir son dakika kararıyla Konya’daki tüm hastaneler pandemi hastanesi oldu. Konya’daki hastanelerin şu an doluluk seviyesinde olduğu ve bu durumla ilgili ayrıntılı bir rapor hazırlanarak Sağlık Bakanlığı’na bilgi verildiği belirtildi.

Konya’da Vatandaşlar Kurallara Uymuyor

Konya’daki vatandaşların büyük bir çoğunluğunun maske ve sosyal mesafe kurallarına uymadıkları belirtildi. Parklar ve açık alanlara hücum eden kişiler kalabalıklar oluşturuyor. Bu durumun vaka sayılarının son bir hafta artmasında en büyük etken olduğu söylendi. Konya’daki tüm hastanelerin pandemi hastanesi olarak kullanılacak olması bir son dakika gelişmesi olarak öğrenildi. Kurallara uyan vatandaşlar ise; uymayanlara oldukça tepkililer. Maske takmayanların ve sosyal mesafe gibi diğer kurallara uymayanların cezalandırılmasını istiyorlar.

Exit mobile version