Vakalardaki Artışla İlgili Kritik Açıklamalar Sürüyor!

Vaka sayılarında artış olduğu tespit edilen Bursa ve Kastamonu valiliklerinden uyarılar geldi.

62841
Abone Ol
Daha Fazla

Sağlık Bakanı Artışın Nedenini Açıklamıştı

Türkiye genelinde bazı şehirlerde yeniden kısıtlamalar devreye alınmaya başlandı. Vaka sayılarının artmasından dolayı endişeli olan yetkililer lokal önlemleri hayata geçiriyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son yaptığı açıklamada son günlerde vaka sayılarındaki artışın genel bir artış olmadığını, bölgesel artışlar gözlemlendiğini, bunun nedeninin de vatandaşların asker uğurlaması, taziye ziyareti gibi toplaşmaları olduğunu söyledi. Vaka sayılarının arttığı şehirlerden olan Kastamonu ve Bursa valiliğinden de açıklama yapılarak vatandaşlar uyarıldı.

Valiliklerden Açıklamalar Geliyor

Kastamonu valiliği şehir genelinde koronavirüs vakalarının artmasından dolayı bir uyarı yaparak maske, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına uyulmasının gerekliliğine dikkat çekti. Diğer yandan Bursa Valisi Yakup Canbolat da sosyal medya aracılığıyla bir duyuru yaparak vatandaşları uyardı.

Kurallara Uymayanlara Ceza Kesilecek

Kastamonu Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada yeni tip koronavirüs covid-19 vaka sayılarının son günlerde şehir genelinde arttığını duyurdu.  Merkez ve ilçelerdeki bu artışın dikkat çekici olduğunu, ağzın ve burunun kapanacak şekilde maske kullanılmasının, sosyal mesafeye dair kurallara uyulmasının ve iş yerleri için geçerli olan yeni düzenlemelerle ilgili denetimlerin yoğun olarak devam etmesi gerektiğini bildirdi. Kurallara uymayanlara ceza kesileceğini de haber verdi.

“Kurallara Uymayanları Uyaralım”

Bursa Valisi Yakup Canbolat ise sosyal medyadan yaptığı paylaşımda şehirde günlük yeni vaka sayılarının arttığına dikkat çekerek maske kullanımı, sosyal mesafe kuralı ve temizlik kuralına önemle uyulması gerektiğini hatırlattı. Uymayanların uyarılması gerektiğini de belirtti.

Valilikler tarafından arka arakaya yapılan açıklamalar dikkat çekti.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!