Vakıfbank İle Rusya Ulusal Ödeme Sistemi Mır Arasında İş Birliği

VakıfBank, ödeme sistemleri alanındaki büyümesini Rusya'nın ulusal kart şeması MIR ile iş birliği yaparak artırmaya devam ediyor.

75762
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

VakıfBank, ödeme sistemleri alanındaki büyümesini Rusya’nın ulusal kart şeması MIR ile iş birliği yaparak artırmaya devam ediyor.

VakıfBank’tan yapılan açıklamaya göre, yenilikçi ürün ve hizmet anlayışıyla müşterilerine kolaylıklar sunan Banka, reel ekonominin de yanında olmaya devam ediyor. VakıfBank, son olarak özellikle Rus turistlere hitap eden turizm işletmelerinin ve esnafın yüzünü güldürecek önemli bir iş birliğine imza attı.

Rusya’nın ulusal kart şeması olan MIR kartların kabulü kapsamında Rusya Ulusal Kartlı Ödeme Kuruluşu NSPK ile (National Payment Card System Joint Stock Company) gerçekleştirilen iş birliğiyle VakıfBank’ın tüm ATM ve POS’larında MIR logolu kartlar kullanılabilecek.

Verilen bilgiye göre, MIR, 153 bankanın 89 milyon kartı ile halihazırda 269 bankanın üye iş yerlerinde ve ATM’lerinde kabul ediliyor. Ortaklık kapsamında, VakıfBank’ın 4 bin 200 ATM’sinde ve 220 bini aşan POS cihazında, MIR logolu kartlar kabul edilecek ve VakıfBank üye iş yerlerinde Rusya’dan gelen MIR kart sahiplerine hizmet sunulacak.

Rus Turistler Daha Kolay Alışveriş Yaparken, Turizme Önemli Bir Destek Sağlanacak

Açıklamada görüşlerine yer verilen VakıfBank Genel Müdür Yardımcısı Lütfü Çelebi, Rus turistlerin Türk turizmi için çok önemli olduğunu vurgulayarak, 2019 yılında 7 milyon Rus turistin Türkiye’yi ziyaret ederek Türkiye’ye en çok gelen yabancılar sıralamasında ilk sırada yer aldığını anımsattı.

Türkiye’nin pandemi döneminde dahi 1 milyon 421 bin 428 Rus turisti ağırladığını bildiren Çelebi, “VakıfBank olarak böylesine büyük bir potansiyelin ödeme işlemlerini kolaylaştırarak ekonomiye katkısını artırmak istedik.” ifadesini kullandı.

Bu iş birliği ile turizm yörelerinde Rus vatandaşlarına ödeme kolaylığı sağlanırken, yaygın VakıfBank Bankomat ATM ağı ile de 7/24 nakit ihtiyaçlarının karşılanacağını aktaran Çelebi, “Özellikle turistlere hizmet sağlayan konaklama, seyahat, restoran, kuyumcu ve benzeri alanlarda faaliyet gösteren VakıfBank üye iş yerlerine de ciro anlamında olumlu katkı sağlanacak. Özetle, Rus turistler daha kolay alışveriş yaparken, turizme önemli bir destek sağlanacak.” değerlendirmesinde bulundu.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!