Vakıflar Genel Müdürlüğü Memur Alımı Yapacak! 15 Ekim 2019

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM 2019 yılı memur personel alımları kapsamında 5 müfettiş yardımcısı Alımı ilanı yayımlandı. VGM personel alımı başvuru şartları ve detaylar My Memur haberde.

56822
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Vakıflar Genel MüdürlüğüVGM tarafından 2019 yılı memur personel alımları kapsamında “Müfettiş Yardımcıları” alınacaktır. 5 kamu personeli müfettiş yardımcısı alımı başvuru şartları ve detayları araştıran adaylar için gerekli tüm bilgileri My Memur olarak bu haberimizde bulabilirsiniz. Vakıflar Genel Müdürlüğü Rehberlik ve Teftiş Başkanlığının Merkez (Ankara) ve İstanbul Çalışma Grubunda görevlendirilmek üzere 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi 5 müfettiş yardımcısı alımı için başvurular 1 Kasım 2019’da sona erecektir.

MEMUR ALIMI BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde sayılan şartlara sahip olmak gerekmektedir.

2- Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden veya bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş yurt içi ve yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak gerekmektedir.

3- 01.01.2019 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak gerekmektedir.

4- Görev yapmasına engel bir halin olmadığına dair ilgilinin yazılı beyanı olmak gerekmektedir.

5- 18/3/2002 tarihli ve 2002/3975 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe giren Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik Hükümlerine göre Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) (A) Grubu kadrolar için 2018 ve 2019 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP 39-40-42 puan türlerinin birinden 80 ve daha yukarı puan almak, puan sıralamasına göre atama izni alınmış kadro kontenjanının 20 katından fazla olmamak (5×20=100’üncü aday ile aynı puanı alanlar da sınava kabul edilecektir.) gerekmektedir.

6- 2018 veya 2019 yılı Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavları (YDS) sonucunda en az (E) seviyesinde başarılı olmak gerekmektedir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM personel alımı başvuru şartları için TIKLAYINIZ.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!