1. HABERLER

  2. EĞİTİM HABERLERİ

  3. Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğrenim Bursu Başvuruları Devam Ediyor! 2018-2019 540 TL
Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğrenim Bursu Başvuruları Devam Ediyor! 2018-2019 540 TL

Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğrenim Bursu Başvuruları Devam Ediyor! 2018-2019 540 TL

Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün ilk, orta ve lise öğrencileri için 540 TL burs başvuruları devam ediyor. Karşılıksız VGM burs başvuru şartları ve detayları için tıklayınız.

A+A-

Başbakanlık, Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) 2018 - 2019 eğitim dönemi ortaöğrenim bursu başvuru kılavuzunun geçtiğimiz ay yayımlanması ile VGM ortaöğrenim başvuru miktarı ve tarihleri belli olmuştu. VGM bursu başvuruları için son günler.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğrenim bursu için başvurular 2018 - 2019 öğretim dönemi için 17 Eylül 2018 tarihinde başlatılmıştı. Başvurular 30 günlük süreç itibarıyla 17 Ekim'e kadar devam edecek.

Kimler VGM bursundan yararlanamazlar? Özel okulda, açık öğretim ortaokulunda, açık öğretim lisesinde ya da mesleki açık öğretim lisesinde okuyan öğrenciler ile kardeşi Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğrenim Bursundan yararlanmakta olan öğrenciler, Kamu kurumlarından karşılıksız eğitim yardımı ve burs alan öğrenciler ve Vakıflar Genel Müdürlüğünden muhtaç aylığı alan öğrenciler ortaöğrenim bursundan yararlanamazlar.

VGM bursu ne kadar? 2018 - 2019 öğretim döneminde burs almaya hak kazanan öğrencilere, her eğitim dönemi boyunca 9 ay (Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs, Haziran) süreyle 60 TL burs yardımı yapılacaktır. Yıllık toplam 540 TL karşılıksız VGM bursu verilecek. VGM lise burs başvuru detayları için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler