1. HABERLER

  2. MEMUR

  3. Vakıflar Genel Müdürlüğü Personel Sayısı Açıklandı
Vakıflar Genel Müdürlüğü Personel Sayısı Açıklandı

Vakıflar Genel Müdürlüğü Personel Sayısı Açıklandı

Vakıflar Genel Müdürlüğü personel sayısı açıklandı. 2018 yılı performans programında memur sayısı, sözleşmeli personel sayısı, boş kadrolar gibi bilgilere yer verildi.

A+A-

Vakıflar Genel Müdürlüğü 2018 yılı performans programı yayımlandı. Genel Müdürlükçe yayımlanan 2018 yılı performans programında 2018 yılı performans hedefleri, 2017 yılı hedeflerinin gerçekleşme durumu gibi bilgiler verildi. Ayrıca kurumun personel sayısı, dolu ve boş memur kadroları durumu gibi bilgiler de yer aldı.

Programda yer alan verilere göre VGM bünyesinde 3.211 kamu personeli kadrosu ihdas edilmiş durumdadır. Bu kadrolardan yüzde 55,52’sine karşılık gelen 1.783 adedi doludur. Boş kadro sayısı ise 1428 olarak açıklandı.

Vakıflar Genel Müdürlüğünde görevli 1783 personelin çoğunluğu memur kadrosunda yer alıyor. Buna göre kurumdaki memur sayısı 1661 olarak görülüyor. Boş memur kadrosu sayısı ise 1238 şeklinde tabloda belirtildi.

Genel Müdürlükte 282 işçi kadrosunun 113’ünde hali hazırda kadrolu işçi bulunuyor. Sözleşmeli personel sayısı ise 9 olarak tabloda yer alıyor.

Personelin teşkilata göre dağılımı da programda belirtildi. Buna göre toplam personelin 439 adedi merkez teşkilatında görev yapıyor. Kurum personelinden 1328’i bölge müdürlüklerinde, 16’sı ise işletme müdürlüklerinde hizmet veriyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
1 Yorum
İlgili Haberler