1. HABERLER

  2. EĞİTİM HABERLERİ

  3. Vakıflar Genel Müdürlüğü Üniversite Burs Başvurusu Devam Ediyor! 2018-2019 2000 TL
Vakıflar Genel Müdürlüğü Üniversite Burs Başvurusu Devam Ediyor! 2018-2019 2000 TL

Vakıflar Genel Müdürlüğü Üniversite Burs Başvurusu Devam Ediyor! 2018-2019 2000 TL

Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) tarafından 2018-2019 eğitim öğretim yılı için karşılıksız 250 TL’lik burs için başvurular devam ediyor. VGM üniversite burs başvurusu ve şartları için tıklayınız.

A+A-

Başbakanlık, Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) 2018 - 2019 eğitim dönemi yükseköğrenim bursu başvuru kılavuzunun yayımlanması ile 2018-2019 eğitim öğretim yılı için burs başvuruları Eylül ayında başlatılmıştı. Ekim ayı sonu itibarıyla burs başvuruları sona eriyor.

Kimler VGM üniversite bursuna başvuru yapamaz? Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından; sürekli bir işte çalışarak en az asgari ücret düzeyinde ücret alan veya gelire sahip öğrencilere, Polis Akademisi öğrencilerine, okumakta oldukları eğitim kurumunda ek süre öğrenim gören öğrencilere, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine, Kamu kurumlarından karşılıksız eğitim yardımı ve burs alan öğrencilere ve Vakıflar Genel Müdürlüğünden muhtaç aylığı alan öğrencilere yükseköğrenim bursu verilmemektedir.

2018 - 2019 öğretim döneminde burs almaya hak kazanan öğrencilere, her eğitim dönemi boyunca 8 ay (Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs) süreyle 250 TL burs yardımı yapılacaktır. Toplam 2 bin TL burs verilecektir.

30 Ekim 2018 tarihinden sonra başvurular, doğruluk kontrolleri yapılarak, Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliği ve bu yönetmeliğin eki olan Yükseköğrenim Öğrenci Burs Yardımı Değerlendirme Kriterlerine göre değerlendirilecektir. My Memur olarak gerek başvuruları gerekse VGM burs başvuru sonuçlarını sizlere duyuracağız.

VGM üniversite bursu başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler