1. HABERLER

  2. EĞİTİM HABERLERİ

  3. Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM Üniversite Burs Yönetmeliği Değişti
Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM Üniversite Burs Yönetmeliği Değişti

Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM Üniversite Burs Yönetmeliği Değişti

Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliğinde Değişiklik yapıldı Değişiklik 5 aralık 2017 tarihli resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Değişiklikle yabancı uyruklu öğrencilere iki kat burs verilecek.

A+A-

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından Vakıflar Genel Müdürlüğü yükseköğrenim burs yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik 5 Aralık 2017 tarihli resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Değişiklikle yabancı uyruklu öğrencilere iki kat burs ödenecek. Yönetmelikle ilgili madde hükmü şu şekildedir.

20 Ağustos 2013 tarihli ve 28741 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliğinin 5 inci maddesinin ikinci fıkrasına aşağıdaki cümle eklenmiştir denildi.

Eklenen hüküm şu şekildedir: Bu öğrencilere burs miktarının iki katına kadar ödeme yapılabilir. Bu hüküm de şu anlama gelmektedir; Genel Müdürlüğün bağlı olduğu Bakanın onayı ile Türkiye’ye eğitim için gelmiş yabancı uyruklu öğrencilere Genel Müdürlükçe belirlenecek burs kontenjanının %10’u kadar kontenjan ayrılarak burs verilebilir hükmü gereği yabancı uyruklu öğrencilere iki katına kadar burs verilecektir.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.