1. HABERLER

  2. EĞİTİM HABERLERİ

  3. Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM Yükseköğrenim Burs Yönetmeliği Değişti
Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM Yükseköğrenim Burs Yönetmeliği Değişti

Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM Yükseköğrenim Burs Yönetmeliği Değişti

Vakıflar Genel Müdürlüğü yükseköğrenim burs yönetmeliğinde yapılan değişiklikle yüzde 5 olan kontenjan sayısı yüzde 10’a çıkarıldı. Hangi öğrencilere burs verilmez. Detaylarıyla Vakıflar Genel Müdürlüğü burslarının detayları.

A+A-

Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM yükseköğrenim burs yönetmeliği vakıfların gelirlerinden, vakfiyelerinde yer alan hayır şartlarını yerine getirmek üzere ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine burs verilmesinde uyulacak usul ve esasları belirlemektedir. Bu kapsamda üniversite öğrencilerine verilecek burslarla ilgili olarak 12 Ekim 2017 tarihli resmi gazetede yapılan değişiklik hükmü şu şekildedir:

 

Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim burs yönetmeliğinin burs verilme şartları, başvuru ve bursun kesilmesi bölümünde yer alan burs verilmeyecek öğrenciler kısmında yapılan değişiklikle % 5 olan kontenjan sayısı % 10'a çıkarıldı. Bu kapsamda hangi öğrenciler için % 10'a kadar kontenjan ayrılacak.

 

Genel Müdürlüğün bağlı olduğu Bakanın onayı ile Türkiye’ye eğitim için gelmiş yabancı uyruklu öğrencilere Genel Müdürlükçe belirlenecek burs kontenjanının %5’i kadar kontenjan ayrılarak burs verilebilir hükmünde yer alan kontenjan miktarı % 10 oldu!

 

Bknz: Vakıflar Genel Müdürlüğü 2017-2018 Ortaöğrenim ve Üniversite Burs Başvuruları Başladı

 

Vakıflar Genel Müdürlüğünde burs verilmeyecek öğrenciler

 

Sürekli bir işte çalışarak en az asgari ücret düzeyinde ücret alan veya gelire sahip öğrenciler,  yabancı uyruklu öğrenciler, Polis Akademisi ile askeri okul öğrencileri, ek süre öğrenim gören öğrenciler, yüksek lisans ve doktora öğrencileri, kamu kurumlarından karşılıksız eğitim yardımı ve burs alan öğrenciler ve genel müdürlükten muhtaç aylığı alan öğrenciler.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler