1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI - İŞ İLANI - KARİYER

  3. Vakıflar Genel Müdürlüğü Yönetici Ataması Yapacak
Vakıflar Genel Müdürlüğü Yönetici Ataması Yapacak

Vakıflar Genel Müdürlüğü Yönetici Ataması Yapacak

Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) resmi internet sitesinde yapılan yönetici atama duyurusunda Bitlis Vakıflar Bölge Müdürlüğünde mülhak halde bulunan vakfa yönetici atama için başvuru başladı. Başvuru şartları ve detaylar haberimizde.

A+A-

Başbakanlık, Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) Bitlis Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan yönetici alımı yapılacağı ilan edildi. Vakıflar Genel Müdürlüğünce temsilen yönetilen Siirt ilinde kurulu mülhak Mahmud Paşazade Elhac Hüseyin Ağa Bin Recep Ağa Bin Mahmud Paşa Vakfına yönetici ataması yapılacak.

 

Mahmud Paşazade Elhac Hüseyin Ağa Bin Recep Ağa Bin Mahmud Paşa Vakfı yöneticiliğine atanabilmek için medeni hakları kullanma ehliyetine sahip ve en az ilkokul mezunu olmak gerekiyor. Adaylar 28 Ekim 2017 tarihine kadar Bitlis Vakıflar Bölge Müdürlüğüne başvuru yapabilecekler.

 

Adaylardan vakfiye şartlarına göre yönetici olabileceğine dair yetkili asliye hukuk mahkemesinden alınan kesinleşmiş mahkeme kararı, öğrenim belgesi, adli sicil kaydının olmadığı ve sağlıklı olduğuna dair yazılı beyanı, ikametgâh belgesi ve nüfus kayıt örneği istenecek.

 

Başvurular gerekli incelemeler yapıldıktan sonra atama yapılmak üzere Vakıflar Meclisine sunulacak. Birden çok yöneticilik talebi olması halinde Vakıflar Meclisi, öncelikle vakfiye şartlarını dikkate alacak, vakfiyede aranan şartlarda bir eşitlik söz konusu ise vakfın iş ve işlem kapasitesi, atanacak kişinin öğrenim durumu, adayların yerleşim yeri ve benzeri hususları değerlendirerek karar verecek.

 

VGM yönetici atama duyuru metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.