1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Vali Varol: “Kamunun Sunduğu En Önemli Hizmet Eğitim”
Vali Varol: “Kamunun Sunduğu En Önemli Hizmet Eğitim”

Vali Varol: “Kamunun Sunduğu En Önemli Hizmet Eğitim”

Amasya Valisi Dr. Osman Varol, "Benim yönetim anlayışıma göre kamunun sunduğu en önemli hizmet eğitim hizmetidir" dedi.

A+A-

Amasya Valisi Dr. Osman Varol, "Benim yönetim anlayışıma göre kamunun sunduğu en önemli hizmet eğitim hizmetidir" dedi.

Eğitim-Bir-Sen Amasya Şubesi'nin düzenlediği "Perşembe Söyleşileri" programına konuk olan Vali Varol, "Biz çok farklı hizmet kollarında faaliyet gösteren koskoca teşkilatların koordinasyonundan sorumluyuz, yönetiminden sorumluyuz. Mesleğimiz itibariyle çok genç yaşlardan itibaren bu işe başlayıp bunu gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Bu da bizim hem topluma dokunduğumuzda hem de diğer kurumlarla olan ilişkilerimizde bizlerin bir fikir sahibi olmasına yol açıyor. Benim bugüne kadar edindiğim fikir ve bende oluşan kanaat budur. En önemli kamu hizmeti dediğimiz eğitim hizmetini sunan personel de bence kamunun en önemli personelidir" diye konuştu.

Yöneticilerin ve eğitim camiasının eğitimin öneminin farkında olması gerektiğine değinen Osman Varol, "Bunun ne kadar farkındayız? Bunu unutuyor muyuz ya da farkında olarak başlayıp zaman içerisinde mi unutuyoruz? Yoksa şartlar mı bize bunu bir şekilde unutturuyor, geri planda bırakıyoruz. Veya hiç mi farkında değiliz? Öncelikle eğitim camiası olarak bunu sorgulamamız gerekiyor. Yapılan iş o kadar önemli ki, sonuçları hemen görülmeyen ama belirli bir süre sonra da geri dönülemeyecek şekilde olumlu veya olumsuz sonuçlarının hepimizi etkileyeceği bir faaliyet türü sunuyorsunuz. Yaptığımız işler hayırlıysa da onun sonucunu en erken 10, 15 sene içinde göreceğiz. gerçekten negatifse de 10, 15 sene içinde göreceğiz. Burada gösterdiğimiz gayret ve bunun bilincinde olmamız çok önemli" şeklinde konuştu.

Şube Başkanı Kerem Camcı, Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş'in de katıldığı söyleşi sonrası Varol'a ziyareti anısına tablo hediye etti.

Vali Varol: “Kamunun Sunduğu En Önemli Hizmet Eğitim”

İhlas Haber Ajansı İHA

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.