1. HABERLER

  2. MEVZUAT

  3. Valilik ve Kaymakamlık Birimleri Teşkilat, Görev ve Çalışma Yönetmeliği Değişti
Valilik ve Kaymakamlık Birimleri Teşkilat, Görev ve Çalışma Yönetmeliği Değişti

Valilik ve Kaymakamlık Birimleri Teşkilat, Görev ve Çalışma Yönetmeliği Değişti

12 Eylül 2018 tarihli resmi gazetede Valilik ve Kaymakamlık birimleri teşkilat, görev ve çalışma yönetmeliği değişti. Yönetmelik değişikliğinin tam metni için tıklayınız.

A+A-

İçişleri Bakanlığı tarafından 12 Eylül 2018 tarihli ve 30533 sayılı resmi gazetede Valilik ve Kaymakamlık birimleri teşkilat, görev ve çalışma yönetmelik değişikliği yayımlandı. Yönetmeliğin yeni hükümlerine dair detaylar şu şekildedir.

8 Haziran 2011 tarihli ve 27958 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Valilik ve Kaymakamlık Birimleri Teşkilat, Görev ve Çalışma Yönetmeliğinin İllerde bulunan birimler maddesinin birinci fıkrasının (c) bendi şu şekilde değiştirildi: “İdare ve Denetim Müdürlüğü”

Aynı Yönetmeliğin İlçelerde bulunan birimler  maddesinin birinci fıkrasının (c) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. “İdare ve Denetim Şefliği: Nüfusu elli bin ve üzeri olan ilçelerde”

Aynı Yönetmeliğin İdare ve denetim müdürlüğünün görevleri maddesinin başlığı, birinci fıkrasının ilk cümlesi ve aynı fıkranın (g) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. Başlık: “İdare ve denetim müdürlüğünün görevleri”, cümle: “İçişleri Bakanlığının görev alanına ilişkin olarak İdare ve Denetim Müdürlüğünün görevleri şunlardır:” Yeni hüküm: “g) Güvenlik korucuları ve gönüllü güvenlik korucularıyla ilgili iş ve işlemlerin yürütülmesini sağlamak,” oldu.

Aynı Yönetmeliğin İlçe birimlerinin görevleri maddesinin birinci fıkrasının (b) bendinde yer alan “İl mahalli idareler,” ibaresi “İdare ve denetim” şeklinde; “İlçe mahalli idareler şefliği,” ibaresi “İdare ve denetim şefliği,” şeklinde değiştirilmiştir.

Aynı Yönetmeliğin İş bölümü maddesinin beşinci fıkrasında yer alan “Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği” ibaresi, “Cumhurbaşkanlığı” şeklinde değiştirilmiş, “Başbakan adına gelen evrak ve” ibaresi ise yürürlükten kaldırılmıştır. Yönetmelik için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler