Van’da “İş Hayatına Uyum” Semineri

Van Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün koordinesinde koruma ve bakım altında yetişen ve çeşitli kamu kurum kuruluşlarına yerleştirilmeye hak...

Van’da “İş Hayatına Uyum” Semineri
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Van Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün koordinesinde koruma ve bakım altında yetişen ve çeşitli kamu kurum kuruluşlarına yerleştirilmeye hak kazanmış 27 gence yönelik “İş Hayatına Uyum” semineri verildi.

Şerif Onat Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğünün konferans salonunda verilen seminerin açılış konuşmasını yapan Van Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdurrahman Çohaz, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının faaliyetleri, tanıtım ve rehberlik çalışmalarının önemi, 2828 Sayılı Yasanın Ek 1. Maddesinin getirdiği kazanımlar, elde edilen haklar, işe yerleşen gençlerin yükümlülükleri hakkında konuşarak, eğitime katılan kişileri bilgilendirdi.

İl Müdür yardımcıları Hüseyin Ertosun ve Cahit Eldemir ise, 657 Sayılı Devler Memurları Kanunu, kamu görevlisinin hakları ve sorumlulukları, iş ve sosyal güvenlik hukuku, genel tanımı ve kavramlar, disiplin soruşturması ve disiplin cezaları, yargılanma ve görevden uzaklaştırma, devlet malını koruma ve tasarruf tedbirleri hakkında birer sunum gerçekleştirdiler.

İl Müdür Yardımcısı Fikret Yavuz ise; protokol ve görgü kuralları, etkili iletişim ve beden dili, insan ilişkileri ve öfke kontrolü, stres ve stresle baş etme yolları hakkında eğitim verdi.

İl Müdür Yardımcısı Tarık Kuşman’ın da; bütçe yönetimi, bilinçsiz para harcama, kredi kartı kullanımı ve kefil olmanın doğuracağı sonuçlar hakkında sunum yapmasının ardından seminer son buldu.

İhlas Haber Ajansı İHA

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarındandan yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!