1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Vekil İrgil, 9860 Sağlık Personeli Ataması ve Branş Sayılarını Açıkladı
Vekil İrgil, 9860 Sağlık Personeli Ataması ve Branş Sayılarını Açıkladı

Vekil İrgil, 9860 Sağlık Personeli Ataması ve Branş Sayılarını Açıkladı

9860 sağlık personeli alımı için ilk muhtemel listeler ortaya çıktı. Milletvekili Ceyhun İrgil, 2018 yılı sağlık personeli alımında kesin olmayan muhtemel listenin hayal kırıklığı yarattığını belirtti. Sağlık Personeli alımı branş listeleri için tıklayını

A+A-

Sağlık Bakanlığı’nın 2018 yılı 27 bin ebe, hemşire ile diğer sağlık personeli alımı için kılavuz bu hafta içerisinde yayımlanacak. Sağlık personeli alımı kılavuzunun yayımlanmasından önce ilk kontenjanlar da ortaya çıktı.

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil tarafından özellikle “MUHTEMEL” olarak belirtilen kontenjanlara dair detaylar yayınlandı. Vekil İrgil eğer sağlık personeli alımının ilkinde bu branş sayıları olursa adayların umutlarının kaybolacağı belirtildi.

Henüz atama kılavuzu resmen yayınlanmadığı için bu bilgiler kesin değildir şeklinde sosyal medyada açıklama yapan İrgil adayların tepkilerine kayıtsız kalmadı. Bu taslak bilgi doğru ise Sağlık Bakanlığı atama sayıları bazı branşlar için hayal kırıklığına neden olduğunu belirten İrgil, Sayın Bakanın daha önce söz verdiği branşlarda kesin kılavuz yayınlanmadan bu hayal kırıklığını onaracağını beklediğine yer verdi.

Kesin olmayan bilgilere göre Sağlık Personeli Alımı Branşlara Göre Sayıları şu şekildedir:

 

Diyetisyen lisans 99, Ebe lisans 886, Fizyoterapist lisans 112, Biyolog lisans 25, Çocuk gelişimi lisans 28, İş ve uğraş terapisti lisans 14, Odyolog lisans 14, Dil ve konuşma terapisti lisans 8.

Hemşire lisans 4451, Perfüzyonist lisans 6, Psikolog lisans 61, Sağlık fizikçisi lisans 5, Sosyal çalışmacı lisans 14, Ağız ve diş sağlığı teknikeri önlisans 181, Ameliyat teknikeri önlsans 106.

Anestezi teknkeri önlisans 218, Diş protez teknikeri önlisans 25, Diyaliz teknikeri önlisans 73, Eczane teknikeri önlisans 61, Evde bakım teknikeri önlisans 54, Elektronörofizyoloji teknikeri önlisans 15, Fizik tedavi teknikeri önlisans 59.

İlk ve acil yardım teknikeri önlisans 1116, Laboratuvar teknikeri önlisans 299, Odyometri teknikeri önlisans 153, Ortopedi teknikeri önlisans 34, Patoloji teknikeri önlisans 18, Radyoterapi teknikeri önlisans 49,Radyoloji teknikeri önlisans 258.

Tıbbi sekreter önlisans 631, Ebe ortaöğretim 29, Hemşire ortaöğretim 301, Acil tıp teknisyeni ortaöğretim 59, Laboratuvar teknisyeni ortaöğretim 19, Ortopedi teknisyeni ortaöğretim 3, Röntgen teknisyeni ortaöğretim 35.

 Tıbbı sekreter ortaöğretim 56, Anestezi teknisyeni ortaöğretim 31, Çevre sağlığı teknisyeni ortaöğretim 65, Diş protez teknisyeni ortaöğretim 4 olarak açıklandı.

saglik-personeli-alimi-001.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
28 Yorum
İlgili Haberler