Vergi Borcu Olan Vatandaşlara Kaçıramayacakları Bir Fırsat!

Toplamda 42 Bin 230 Lira Olan Vergi Borçları Cezası Silinecek. Detaylar...

73503
Daha Fazla Göster

Hazine ve Maliye Bakanlığı açıklama yaparak şu örneklerle detaylı bir şekilde konuyu açıkladı; 90 bin lira olan gelir vergi beyannamesinin yatırılmamasından dolayı cezaları 251 bin liraya ulamış olan vatandaşların borcunun 160 bin lirası silinecek. Ekim 2019 kapsamında 80 bin lira KDV borcu nedeniyle vatandaşlar uzlaşma talebinde bulundu. Dün itibariyle cezalarıyla birlikte vatandaşların 103 bin 180 lira ödemesi gerekirken, gelen yapılandırma doğrultusunda

 42 bin 230 liralık idari cezadan kurtulabilecekler. 2020 Mayıs ayında 1228 lira olan trafik cezasının 429 liralık tutarın, faiz tahsilinden vazgeçiliyor.

Bu Durumun 31 Aralığa Kadar Süreceği Söyleniyor

Bu sunulan yapılandırma tebliği dün itibariyle GİB doğrultusunda yürürlüğe girdi. Yasanın doğrultusunda kapsanan borçları bu süreçte yapılandırılmış bir şekilde ödemek isteyen vatandaşlar 31 Aralık tarihine kadar başvuru yapabilecekler. İlk yapılacak ödemeler 1 Şubat tarihinde başlayacak. Vergi barışından yararlanacak olan vatandaşların Gelir İdaresi’nin e – devlet ya da internet sitesi üzerinden başvuru yapabilecek. Beyanname verme sürecinde son günü eylül ayına gelmiş olalar bu kapsamın dışında kalıyor.

Ödeme Peşin Yapılırsa %90’ı Siliniyor

Yapılacak ödemeler eğer peşin yapılırsa, Yİ – ÜFE aylık değişim yüzdeleri kapsama alanarak, hesaplanıyor. Böylelikle tutarın %90’ını silineceği söyleniyor. Borcun ödemesinde, ilk taksit ödeme sürecinde tamamen veya 2’şer aylık dönemlerin içerisinde 18 taksit şeklinde ödeme imkanı mevcut. Ayrıca idari para cezalarında alacak kişilerden yüzde 25 indirim yapılması sağlanacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
1
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Vergi Borcu Olan Vatandaşlara Kaçıramayacakları Bir Fırsat!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!