1. HABERLER

  2. PERSONEL SAĞLIK

  3. Vergi Daireleri Kuruluş Ve Görev Yönetmeliğinde Neler Değişti?
Vergi Daireleri Kuruluş Ve Görev Yönetmeliğinde Neler Değişti?

Vergi Daireleri Kuruluş Ve Görev Yönetmeliğinde Neler Değişti?

Vergi Daireleri Kuruluş Ve Görev Yönetmeliğinde yapılan Değişiklik ile Gelir Uzmanları, Gelir Uzman yardımcıları, Memurlar...

A+A-

Maliye Bakanlığı tarafından Vergi Daireleri Kuruluş Ve Görev Yönetmeliğinde yapılan değişiklik 8 Şubat 2015 tarihinde Resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Peki Ne gibi bir değişiklik yapıldı?

M.B Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından Vergi Daireleri Kuruluş Ve Görev Yönetmeliğinde yapılan değişiklik ile birlikte;

Gelir Uzmanları Yönetmelikte değişiklik yapılmadan önce sadece görev aldıkları bölümün müdür yardımcısından sorumlu iken, yapılan değişiklik ile birlikte gelir uzmanlarının sorumlulukları şef, müdür yardımcısı ve müdüre karşı şeklinde oldu. Bu kısım Yönetmeliğin 24. Maddesinde yapılan değişiklik ile alakalıydı.

Peki;  Yönetmeliğin 13. Maddesinde Ne Gibi değişiklik yapılmıştı;  

Yapılan Değişiklik ile birlikte Vergi dairesi Müdürlüklerinde bölümler bağlı servisler değişiklik öncesi Şef olmaz ise memur tarafından yönetilirken, yapılan değişiklik ile birlikte artık, şef olmaması durumunda gelir uzmanı, yoksa memur olarak değiştirildi.

Vergi Daireleri Kuruluş ve Görev Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.