1. HABERLER

  2. MEVZUAT

  3. Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Kanunu Resmi Gazetede
Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Kanunu Resmi Gazetede

Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Kanunu Resmi Gazetede

Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun 18 Mayıs 2018 tarihli resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yeniden yapılandırma kanunu tam metni için tıklayınız.

A+A-

Vergi ve diğer bazı alacakların yeniden yapılandırılması ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına ilişkin kanun tam metnine aşağıdaki pdf dosyasından ayrıca ulaşabilirsiniz.

4 Ocak 1961 tarihli ve 213 sayılı Vergi Usul Kanunu kapsamına giren; 31 Mart 2018 tarihinden (bu tarih dâhil) önceki dönemlere, beyana dayanan vergilerde bu tarihe kadar verilmesi gereken beyannamelere ilişkin vergi ve bunlara bağlı vergi cezaları, gecikme faizleri, gecikme zamları (31 Mart 2018 tarihinden sonra ödenmesi gereken gelir vergisi taksitleri ile gelir veya kurumlar vergisine mahsuben 2018 yılında ödenmesi gereken geçici vergi hariç) kapsamaktadır.

2018 yılına ilişkin olarak 31 Mart2018 tarihinden (bu tarih dâhil) önce tahakkuk eden vergi ve bunlara bağlı vergi cezaları, gecikme faizleri, gecikme zamları (2018 yılı için tahakkuk eden motorlu taşıtlar vergisi ikinci taksiti hariç) kapsamaktadır.

31 Mart 2018 tarihinden (bu tarih dâhil) önce yapılan tespitlere ilişkin olarak vergi aslına bağlı olmayan vergi cezaları kapsamaktadır. Kanuna yer alan diğer borçlara ve yapılandırma detayları ile kanun değişikliklerine dair resmi gazete tam metni için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.