Veteriner Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği Resmi Gazetede

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 2 Mayıs 2018 Çarşamba günü yayımlanan bugünkü resmi gazetede Veteriner Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği yayımlanarak yürürlüğe girdi.

42365
Daha Fazla Göster

2 Mayıs 2018 tarihli ve 30409 sayılı resmi gazetede Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yayımlanan Veteriner Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmeliğin tam metnine ayrıca aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Yönetmeliğin amacı; ülkemizin ihtiyacı olan uzman veteriner hekimleri yetiştirmek amacıyla düzenlenecek uzmanlık eğitimi ve uzmanlık belgelerinin verilmesi ve Veteriner Hekimliği Uzmanlık Kurulunun yetki, çalışma usul ve esaslarını düzenlemektir.

Yönetmelik; veteriner hekimliği alanında uzmanlık eğitiminin verilmesi, uzmanlık belgelerinin düzenlenmesi ve Veteriner Hekimliği Uzmanlık Kurulu ile veteriner hekimliği alanında uzmanlık eğitimi vermeye yetkili kurumları ve uzmanlık eğitimi ile ilgili program ve kişileri kapsar.

Bu Yönetmelik, 9 Mart 1954 tarihli ve 6343 sayılı Veteriner Hekimliği Mesleğinin İcrasına, Türk Veteriner Hekimleri Birliği ile Odaların Teşekkül Tarzına ve Göreceği İşlere Dair Kanunun 7’nci maddesi, 4 Kasım 1981 tarihli ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 50’nci maddesi ile 3 Haziran 2011 tarihli ve 639 sayılı Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin 18/A maddesine dayanılarak hazırlanmıştır. Yönetmeliğin tam metni için TIKLAYINIZ.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Veteriner Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği Resmi Gazetede

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!