Vezirköprü’de “Stem” Bilgilendirme Toplantısı

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde Vezirköprü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okul öncesi, fen ve teknoloji, matematik ve sınıf öğretmenlerine...

42407
Daha Fazla Göster

Samsun’un Vezirköprü ilçesinde Vezirköprü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okul öncesi, fen ve teknoloji, matematik ve sınıf öğretmenlerine kültür merkezinde bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Kayseri’den ilçeye gelen eğitmenler Ömer Koçer, Ayşecik Güley ve Hacer Yenigün Erbaşı, öğretmenlere STEM disiplinler arası öğrenim yaklaşımını tanıttı. Son dönemlerde çok yaygınlaşan STEM, başarılı pek çok ülkenin kullandığı bir öğrenim yaklaşımı olduğu belirtildi. STEM, robotik kodlama ve yazılım konularının eğitmen Ömer Koçer tarafından anlatıldığı toplantı oldukça verimli geçtiği belirtildi. Koçer bu yaklaşımın temellerinin okul öncesi dönemde atılması gerektiğini ve ilerleyen kademelerde üzerine katılarak gidilmesi gerektiğini vurguladı. Seminer sonunda İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Uzun öğretmenlerden görüş isteyerek gönüllü 20 okul öncesi öğretmeninin STEM uygulamaları eğitimi alacağını, diğer kademelerde de istekli olan öğretmenlerle eğitimlere devam edeceklerini belirtti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Uzun, yüksek katılım sağlayan öğretmenlere ve eğitmenlere teşekkür ederek öğretmenlerin çağdaş bilim esasları ile donatılması gerektiğine dikkat çekti. Uzun bu tür etkinliklerin devam edeceğini, kurulacak STEM atölyesi ile bu alanda daha iyi çalışmalar yapılacağını belirtti. Etkinliğe katılan eğitimciler öğenim yaklaşımları ile ilgili etkinliklerin kendileri için son derece yararlı olduğunu söylediler.

Belediye Kültür Merkezinde yapılan bilgilendirme toplantısına çok sayıda öğretmen ve okul müdürleri katıldı.

Vezirköprü’de “Stem” Bilgilendirme Toplantısı

İhlas Haber Ajansı İHA

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Vezirköprü’de “Stem” Bilgilendirme Toplantısı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

My Memur ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!