1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. VGM 2019-2020 Üniversite Burs Başvuruları Başladı
VGM 2019-2020 Üniversite Burs Başvuruları Başladı

VGM 2019-2020 Üniversite Burs Başvuruları Başladı

Vakıflar Genel Müdürlüğü 2019-2020 eğitim-öğretim yılı için önlisans ve lisans öğrencilerine vereceği üniversite burs başvuruları 15 Eylül 2019 itibarıyla başladı. VGM üniversite burs başvuru şartları nelerdir?

A+A-

Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM 2019 – 2020 Eğitim Dönemi Yükseköğrenim Bursu Başvuru Kılavuzu kapsamında üniversite bursu için başvurular 15 Eylül 2019 itibarıyla başladı. VGM burs başvuruları 2019 - 2020 öğretim dönemi Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Bursu için başvurular 15 Eylül - 30 Ekim 2019 tarihleri arasında Vakıflar Genel Müdürlüğünün resmi internet sitesi üzerinden yapılacaktır.

VGM ÜNİVERSİTE BURS MİKTARI NE KADARDIR?

Ortaöğrenim öğrencilerine aylık 60,00 TL, yükseköğrenim öğrencilerine aylık 250,00 TL, Türkiye’deki eğitim kurumlarında okuyan yabancı uyruklu yükseköğrenim öğrencilerine ise 500,00 TL burs verilmektedir. Yükseköğrenim bursu ön lisans ya da lisans programı öğrencilerine yılda 8 ay (Ekim-Mayıs) boyunca toplam 2000 TL olarak verilecektir.

VGM BURS BAŞVURULARI NASIL DEĞERLENDİRİLECEK?

30 Ekim 2019 tarihinden sonra başvurular, doğruluk kontrolleri yapılarak, Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliği ve bu yönetmeliğin eki olan Yükseköğrenim Öğrenci Burs Yardımı Değerlendirme Kriterleri (“Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM yükseköğrenim öğrenci burs yardımı değerlendirme kriteri”Ek-2)’ye göre değerlendirilecektir. EK2’nin yer aldığı kriterlere aşağıdaki duyuru bağlantısından direkt ulaşabilirsiniz.

VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BURSU KİMLERE VERİLMEZ?

Sürekli bir işte çalışarak en az asgari ücret düzeyinde ücret alan veya gelire sahip öğrenciler.

Yabancı uyruklu öğrenciler.

Polis Akademisi ile askeri okul öğrencileri.

Ek süre öğrenim gören öğrenciler.

Yüksek lisans ve doktora öğrencileri.

Kamu kurumlarından karşılıksız eğitim yardımı ve burs alan öğrenciler.

Genel Müdürlükten muhtaç aylığı alan öğrenciler.

Genel Müdürlüğün bağlı olduğu Bakanın onayı ile Türkiye’ye eğitim için gelmiş yabancı uyruklu öğrencilere Genel Müdürlükçe belirlenecek burs kontenjanının %10’u kadar kontenjan ayrılarak burs verilebilir. Bu öğrencilere burs miktarının iki katına kadar ödeme yapılabilir.

VGM Üniversite burs başvurusu için TIKLAYINIZ.

Üniversite burs başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ.

56118.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler