1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. VGM Burs Başvuru Tarihleri Belli Oldu! 2019-2020 Eğitim Dönemi Burs Başvuruları
VGM Burs Başvuru Tarihleri Belli Oldu! 2019-2020 Eğitim Dönemi Burs Başvuruları

VGM Burs Başvuru Tarihleri Belli Oldu! 2019-2020 Eğitim Dönemi Burs Başvuruları

​Vakıflar Genel Müdürlüğü 2019-2020 eğitim dönemi başvuru tarihleri açıklandı. VGM lise bursları ile VGM üniversite burs başvurularına dair detayları My Memur haberde bulabilirsiniz.

A+A-

Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM 2019 – 2020 Eğitim Dönemi Bursları duyurusu yayımlandı. VGM tarafından 2019-2020 Eğitim Dönemi Burs Başvuruları kapsamında lise ve üniversite için burs başvuru tarihleri belli oldu. VGM lise burs tarihleri ile VGM üniversite burs tarihlerini araştıran öğrenciler için My Memur olarak tüm detayları hazırladık.

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine verilen “Ortaöğrenim Bursu" ile üniversite öğrencilerine verilen “Yükseköğrenim Bursu" için başvurular, 2019 - 2020 eğitim yılı için VGM tarafından online olarak alınacak. Burs başvurularına dair My Memur olarak VGM’nin tüm duyurularını ve şartlarına dair detayları yayımlamaya ayrıca devam edeceğiz.

VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 2019 - 2020 EĞİTİM DÖNEMİ BURS BAŞVURU TARİHLERİ

Ortaöğrenim Bursu: 09 Eylül 2019 - 09 Ekim 2019 tarihleri arasında olacak.

Yükseköğrenim Bursu: 15 Eylül 2019 - 30 Ekim 2019 tarihleri arasında olacak.

Yabancı Uyruklu Yükseköğrenim Bursu: 15 Eylül 2019 - 30 Ekim 2019 tarihleri arasında olacak.

VGM BURSLARINDA ÖNCELİK KİMLERE AİTTİR?

Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğrenim ve Yükseköğrenim Bursu, öncelikli olarak anne ve/veya babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz öğrencilere verilmektedir.

Ortaöğrenim Bursu, Vakıflar Yönetmeliğinin; Yükseköğrenim Bursu ise Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliğinin ilgili hükümleri doğrultusunda değerlendirilmektedir.

Burs başvuru, değerlendirme ve sonuç açıklama dönemlerine ilişkin tüm duyurular VGM tarafından ayrıca yayımlanacaktır.

VGM’den YANLIŞ HABERLERE DAİR UYARI!

Geçtiğimiz eğitim dönemlerinde sosyal medyada ve internette Vakıflar Genel Müdürlüğü bursları ile ilgili yanlış haberler yapıldığı ve başvuru alma adı altında kişisel verilerin toplanması amacıyla sahte sayfa ve hesaplar yayınlandığı görülmüştür. Bu nedenle bu türden sahte haber, sayfa ve hesaplara itibar edilmemesi ve Genel Müdürlük bursları ile ilgili her türlü duyuru ve başvuru işlemlerinin www.vgm.gov.tr adresi üzerinden takip edilmesi gerektiği unutulmamalıdır açıklamasına yer verildi.

VGM Duyurusu için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
2 Yorum
İlgili Haberler