1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. VGM Burs Başvuruları Bugün Başlıyor! İlkokul-Ortaokul-Lise Bursları
VGM Burs Başvuruları Bugün Başlıyor! İlkokul-Ortaokul-Lise Bursları

VGM Burs Başvuruları Bugün Başlıyor! İlkokul-Ortaokul-Lise Bursları

​Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM 2019-2020 eğitim dönemi burs başvuruları ilkokul, ortaokul ve liseler için başlıyor. VGM burs başvurularına dair detayları My Memur haberde bulabilirsiniz.

A+A-

Vakıflar Genel Müdürlüğü "VGM" 2019 – 2020 Eğitim -Öğretim yılı burs başvuruları 9 Eylül 2019 itibarıyla bugün başlıyor.  VGM tarafından 2019-2020 Eğitim Dönemi Burs Başvuruları kapsamında ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite için burs başvuru tarihleri belli olmuştu. VGM burs tarihlerini ve detaylarını araştıran öğrenciler için My Memur olarak tüm bilgileri hazırladık. Bugün gün içerisinde de VGM burs miktarlarının da yer alacağı kılvuz yayımlanınca sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine verilen “Ortaöğrenim Bursu" ile üniversite öğrencilerine verilen “Yükseköğrenim Bursu" için başvurular, 2019 - 2020 eğitim yılı için VGM tarafından online olarak alınacaktır.

KİMLERE VGM BURSU VERİLMEZ?

a) Sürekli bir işte çalışarak en az asgari ücret düzeyinde ücret alan veya gelire sahip öğrenciler,

b) Yabancı uyruklu öğrenciler,

c) Polis Akademisi ile askeri okul öğrencileri,

ç) Ek süre öğrenim gören öğrenciler,

d) Yüksek lisans ve doktora öğrencileri,

e) Kamu kurumlarından karşılıksız eğitim yardımı ve burs alan öğrenciler,

f) Genel Müdürlükten muhtaç aylığı alan öğrenciler,

Genel Müdürlüğün bağlı olduğu Bakanın onayı ile Türkiye’ye eğitim için gelmiş yabancı uyruklu öğrencilere Genel Müdürlükçe belirlenecek burs kontenjanının %10’u kadar kontenjan ayrılarak burs verilebilir. Bu öğrencilere burs miktarının iki katına kadar ödeme yapılabilir.

VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ "VGM" BURS BAŞVURU TARİHLERİ

Ortaöğrenim Bursu: 09 Eylül 2019 - 09 Ekim 2019 tarihleri arasında ilkokul, ortaokul ve liseler için online olarak yapılabilecek.

Yükseköğrenim Bursu: 15 Eylül 2019 - 30 Ekim 2019 tarihleri arasında online olarak yapılabilecek. Yabancı Uyruklu Yükseköğrenim Bursu ise aynı şekilde 15 Eylül 2019 - 30 Ekim 2019 tarihleri arasında olacak.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğrenim ve Yükseköğrenim Bursu, öncelikli olarak anne ve/veya babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz öğrencilere verilmektedir. Ortaöğrenim Bursu, Vakıflar Yönetmeliğinin; Yükseköğrenim Bursu ise Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliğinin ilgili hükümleri doğrultusunda değerlendirilmektedir.

Burs başvuru, değerlendirme ve sonuç açıklama dönemlerine ilişkin tüm duyurular VGM tarafından ayrıca yayımlanacaktır.

Burs başvurusu ve kılavuz için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler