1. HABERLER

  2. EĞİTİM HABERLERİ

  3. VGM Burs Başvurusu! İlkokul-Ortaokul-Lise-Üniversite Bursları
VGM Burs Başvurusu! İlkokul-Ortaokul-Lise-Üniversite Bursları

VGM Burs Başvurusu! İlkokul-Ortaokul-Lise-Üniversite Bursları

Vakıflar Genel Müdürlüğü Burs Başvuruları devam ediyor. VGM 2019 burslarına kimler başvurabilir? Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM burs şartları nelerdir? VGM lise burs şartları, VGM üniversite burs şartları? VGM 2019 bursları ne kadar?

A+A-

Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM bursları başladı. 2019-2020 Eğitim Dönemi Burs Başvuruları VGM tarafından alınmaya devam ediyor. VGM burs başvuru şartlarını araştıran öğrenciler için bu haberimizde tüm detayları ve Vakıflar Genel Müdürlüğü 2019 burs başvuru şartlarını sizler için hazırladık. Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM bursları ilkokuldan üniversiteye kadar tüm okul kademelerini kapsayacak şekilde verilmektedir.

VGM Burs Başvuruları 2019 

VGM ilkokul bursları, VGM ortaokul bursları, VGM lise bursları ve VGM üniversite burslarına dair detaylar tüm ayrıntılarıyla My Memur haberde bulabilirsiniz. Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM burs başvuruları Ortaöğretim (ilkokul, ortaokul, lise) için 9 Ekim’de sona ererken, Üniversite için 30 Ekim’e kadar devam edecektir.

VGM BURSLARI YILLIK NE KADAR?

Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM tarafından Ortaöğrenim için VGM karşılıksız burs miktarı 540 TL, Üniversite için VGM karşılıksız burs miktarı 2000 TL ve yabancı uyruklular için burs miktarı 4000 TL olarak açıklanmıştı.

VGM 2019-2020 ORTAÖĞRENİM BURS ÜCRETLERİ

2019 - 2020 öğretim döneminde burs almaya hak kazanan öğrencilere, her eğitim dönemi boyunca 9 ay (Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs, Haziran) süreyle 60,00 TL burs yardımı yapılacaktır.

VGM 2019-2020 ÜNİVERSİTE BURS ÜCRETLERİ

2019 - 2020 öğretim döneminde burs almaya hak kazanan öğrencilere, her eğitim dönemi boyunca 8 ay (Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs) süreyle 250,00 TL burs verilecektir.

VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BURSU KİMLERE VERİLMEZ?

Sürekli bir işte çalışarak en az asgari ücret düzeyinde ücret alan veya gelire sahip öğrenciler,

Yabancı uyruklu öğrenciler,

Polis Akademisi ile askeri okul öğrencileri,

Ek süre öğrenim gören öğrenciler,

Yüksek lisans ve doktora öğrencileri,

Kamu kurumlarından karşılıksız eğitim yardımı ve burs alan öğrenciler,

Genel Müdürlükten muhtaç aylığı alan öğrenciler yararlanamaz.

Genel Müdürlüğün bağlı olduğu Bakanın onayı ile Türkiye’ye eğitim için gelmiş yabancı uyruklu öğrencilere Genel Müdürlükçe belirlenecek burs kontenjanının %10’u kadar kontenjan ayrılarak burs verilebilir. Bu öğrencilere burs miktarının iki katına kadar ödeme yapılabilir.

VGM Üniversite burs başvurusu için TIKLAYINIZ.

Lise burs başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ.

Üniversite burs başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ.

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler