1. HABERLER

  2. EĞİTİM HABERLERİ

  3. VGM, Burs Sonuçlarının Açıklanacağı Zaman ve Burs Ödeme Başlangıç Tarihi
VGM, Burs Sonuçlarının Açıklanacağı Zaman ve Burs Ödeme Başlangıç Tarihi

VGM, Burs Sonuçlarının Açıklanacağı Zaman ve Burs Ödeme Başlangıç Tarihi

Vakıflar Genel Müdürlüğü 2017-2018 Eğitim-Öğretim dönemi burslarının açıklanacağı zaman ve burs ödemelerinin başlayacağı zaman. VGM bursları ile ilgili olarak bilinmesi gereken tüm detaylar ve burs miktarlarını haberimizde bulabilirsiniz.

A+A-

Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) 2017 - 2018 eğitim dönemi burs başvuruları sona erdiği belirtildi. Burs başvurularının tamamlanmasının ardından burs sonuçlarının değerlendirme ve sonuçlandırılması süreci ile burs ödemelerinin başlayacağı süreye dair detaylar verildi.

VGM, ortaöğrenim burs başvuru değerlendirmeleri başladığı ve yükseköğrenim burs başvuru değerlendirmeleri Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunun KYK burs başvuru sonuçlarını açıklamasının ardından başlayacağı açıklandı. Her iki eğitim yardımı için sonuçlar kısa sürede açıklanacağı belirtildi.

Başvuru değerlendirme işlemleri tamamlandığında sonuçlar duyurulunca My Memur olarak sizleri bilgilendireceğiz. Yükseköğrenim ve ortaöğrenim burs başvuru sonuçları açıklandıktan sonra yeni bursiyerlere Ocak 2018'den itibaren ödemeler yapılacaktır.

SOYBİS izin formunun doldurulması gerekebilir!

Burs başvuru değerlendirme sürecinde Bölge Müdürlüklerince istenmesi halinde SOYBİS İzin Formunun eksiksiz olarak doldurularak imzalı bir şekilde ilgili Bölge Müdürlüğüne elden teslim edilmesi veya posta ile gönderilmesi gerekiyor.

VGM burs miktarı ve süresi ne kadardır?

2017-2018 eğitim döneminde ortaöğrenim öğrencilerine aylık 60 TL, yükseköğrenim öğrencilerine aylık 250 TL burs verilecektir.

Yükseköğrenim öğrencilerine, burs almaya hak kazandıkları ilk yıl Ocak - Mayıs ayları arasında 5 ay, burs almaya devam ettikleri diğer eğitim dönemlerinde Ekim - Mayıs ayları arasında 8 ay süre ile yükseköğrenim bursu verilecektir.

Ortaöğrenim öğrencilerine, burs almaya hak kazandıkları ilk yıl Ocak - Haziran ayları arasında 6 ay, burs almaya devam ettikleri diğer eğitim dönemlerinde Ekim - Haziran ayları arasında 9 ay süre ile ortaöğrenim bursu verilecektir.

SOYBİS İzin Formu için TIKLAYINIZ.  VGM Bursları ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular (SSS) için TIKLAYINIZ.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
Önceki ve Sonraki Haberler