VGM Bursları Sona Eriyor! İlk-Orta-Lise Burs Başvuruları

Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM bünyesinde ilk aşama için burs başvuruları sona eriyor. VGM 2019-2020 ortaöğretim burs başvuru şartları nelerdir? VGM ilkokul, ortaokul, lise bursları ne kadar? VGM burs başvuruları My Memur haberde.

56683

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM 2019- 2020 eğitim dönemi ortaöğrenim bursu başvuru kılavuzu kapsamında karşılıksız burslar için başvurular bu hafta sona eriyor. VGM Ortaöğretim Bursu (ilkokul, ortaokul, lise)  başvurularını ve şartlarını araştıran öğrenciler için My Memur olarak son hafta tüm gerekli bilgileri hazırladık.

VGM BURS BAŞVURULARI

Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM burs başvurusu için son günler. İlkokul, Ortaokul ve lise burs başvurusu almak isteyen adaylar için VGM burs başvuruları bu hafta sona eriyor. Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM bursları için başvurular 9 Ekim 2019’da sona erecek.

KİMLER VGM BURSUNA BAŞVURU YAPAMAZ?

Anasınıfına devam eden öğrenciler,

Özel okulda, açık öğretim ortaokulunda, açık öğretim lisesinde ya da mesleki açık öğretim lisesinde okuyan öğrenciler,

Kardeşi Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğretim Bursundan yararlanmakta olan öğrenciler,

Kamu kurumlarından karşılıksız eğitim yardımı veya burs alan öğrenciler,

Vakıflar Genel Müdürlüğünden muhtaç aylığı alan öğrenciler ortaöğrenim bursundan yararlanamazlar.

KARŞILIKSIZ BURS BAŞVURULARI NE KADAR?

Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM 2019 – 2020 öğretim döneminde burs almaya hak kazanan öğrencilere, her eğitim dönemi için 9 ay boyunca (Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs, Haziran) süreyle 60 TL karşılıksız burs verilecektir.

VGM BURS BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK?

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ilkokul, ortaokul ve liselerde öğrenim gören öğrencilere verilecek VGM bursu için başvuruların nasıl yapılacağı aşağıdaki kılavuzda tüm ayrıntıları ile anlatılmaktadır. Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM 2019 – 2020 dönemi burs başvurularına dair diğer tüm bilgiler için aşağıdaki kılavuzu detaylı incelemenizde fayda vardır. 2019 – 2020 öğretim dönemi için Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğrenim Bursu Başvuru Formu doldurulurken dikkat edilmesi gereken hususların yer aldığı VGM başvuru kılavuzu bağlantısı şu şekildedir:

Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM burs başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ.

Exit mobile version