1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. VGM Ortaöğrenim-Üniversite Bursuna Kimler Başvurabilir?
VGM Ortaöğrenim-Üniversite Bursuna Kimler Başvurabilir?

VGM Ortaöğrenim-Üniversite Bursuna Kimler Başvurabilir?

Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM 2019-2020 eğitim-öğretim yılı burs başvuruları ilkokul, ortaokul, lise, üniversite ve yabancı uyruklu öğrenciler için devam ediyor? VGM burslarından kimler yararlanabilir, kimler yararlanamaz? Detaylar My Memur haberde.

A+A-

Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM 2019 - 2020 eğitim dönemi burs başvuruları kapsamında Ortaöğrenim (ilkokul, ortaokul, lise) Bursu Başvuruları 9 Ekim 2019’da, ​Yükseköğrenim Bursu Başvuruları 30 Ekim 2019’da ve Yabancı Uyruklu Yükseköğrenim Bursu Başvuruları (Yabancı uyruklu ve Mavi Kartlı öğrenciler için) 30 Ekim 2019’da sona erecektir. Ortaöğrenim için VGM karşılıksız burs miktarı 540 TL, Üniversite için VGM karşılıksız burs miktarı 2000 TL ve yabancı uyruklular için burs miktarı 4000 TL olarak açıklandı.

Ortaöğrenim için 9 Ekim 2019 tarihinden sonra başvurular, doğruluk kontrolleri yapılarak, Vakıflar Yönetmeliği ve bu yönetmeliğin eki olan Vakıflar Genel Müdürlüğü Eğitim Yardımı Değerlendirme Kriterleri (Ek-16)’ya göre değerlendirilecektir.

Yükseköğrenim için 30 Ekim 2019 tarihinden sonra başvurular, doğruluk kontrolleri yapılarak, Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliği ve bu yönetmeliğin eki olan Yükseköğrenim Öğrenci Burs Yardımı Değerlendirme Kriterleri (Ek-2)’ye göre değerlendirilecektir.

Ek-16 ile Ek-2 kapsamında ortaöğretim ve yükseköğretim için başvuru kriterlerine göre değerlendirmeler yapılacaktır. Aşağıdaki kriterlere sahip olanlar ise başvuru yapamamaktadır.

KİMLER VGM BURSLARINA BAŞVURU YAPAMAZ?

Anasınıfına devam eden öğrenciler, özel okulda, açık öğretim ortaokulunda, açık öğretim lisesinde ya da mesleki açık öğretim lisesinde okuyan öğrenciler, kardeşi Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğretim Bursundan yararlanmakta olan öğrenciler, Kamu kurumlarından karşılıksız eğitim yardımı veya burs alan öğrenciler ve Vakıflar Genel Müdürlüğünden muhtaç aylığı alan öğrenciler ortaöğrenim bursundan yararlanamazlar.

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından; sürekli bir işte çalışarak en az asgari ücret düzeyinde ücret alan veya gelire sahip öğrencilere, Polis Akademisi öğrencilerine, okumakta oldukları eğitim kurumunda ek süre öğrenim gören öğrencilere, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine, Kamu kurumlarından karşılıksız eğitim yardımı ve burs alan öğrencilere ve Vakıflar Genel Müdürlüğünden muhtaç aylığı alan öğrencilere yükseköğrenim bursu verilmemektedir.

ORTAÖĞRENİM BURS ÜCRETLERİ

2019 - 2020 öğretim döneminde burs almaya hak kazanan öğrencilere, her eğitim dönemi boyunca 9 ay (Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs, Haziran) süreyle 60,00 TL burs yardımı yapılacaktır.

ÜNİVERSİTE BURS ÜCRETLERİ

2019 - 2020 öğretim döneminde burs almaya hak kazanan öğrencilere, her eğitim dönemi boyunca 8 ay (Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs) süreyle 250,00 TL burs verilecektir.

YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ ÜNİVERSİTE BURS ÜCRETLERİ

2019 – 2020 öğretim döneminde burs almaya hak kazanan öğrencilere her eğitim dönemi boyunca 8 ay (Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs) süreyle 500,00 TL burs verilecektir.

VGM Üniversite burs başvurusu için TIKLAYINIZ.

Lise burs başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ.

Üniversite burs başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler