1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. VGM Üniversite Burs Başvuruları Devam Ediyor! Karşılıksız Aylık 250 TL
VGM Üniversite Burs Başvuruları Devam Ediyor! Karşılıksız Aylık 250 TL

VGM Üniversite Burs Başvuruları Devam Ediyor! Karşılıksız Aylık 250 TL

Vakıflar Genel Müdürlüğü 2019-2020 dönemi için MYO ve lisans öğrencilerine vereceği üniversite burs başvurularında son günler. VGM burs başvuruları önümüzdeki haftaya kadar devam edecek. VGM burs başvuru şartları nelerdir? Kimler VGM bursu alabilir?

A+A-

Vakıflar Genel Müdürlüğü "VGM" 2019 - 2020 Eğitim-Öğretim yılı Yükseköğrenim "Üniversite" Burs Başvuru Kılavuzu kapsamında başvurular 3o Ekim 2019'a kadar devam edecek. Vakıflar Genel Müdürlüğü "VGM" burs başvuruları 2019 - 2020 öğretim dönemi için 30 Ekim 2019 tarihine kadar yapılabilecek. Vakıflar Genel Müdürlüğü 2019-2020 burs başvurularına dair detayları ve şartları araştıran adaylar için gerekli bilgileri sizler için hazırladık.

2019-2020 VGM ÜNİVERSİTE BURSU NE KADAR?

VGM bursları yükseköğrenim öğrencilerine aylık 250,00 TL, Türkiye’deki eğitim kurumlarında okuyan yabancı uyruklu yükseköğrenim öğrencilerine ise 500,00 TL burs verilmektedir. Yükseköğrenim bursu ön lisans ya da lisans programı öğrencilerine yılda 8 ay (Ekim-Mayıs) boyunca toplam 2000 TL olarak verilecektir.

2019-2020 VGM BURS BAŞVURULARI NASIL DEĞERLENDİRİLMEKTEDİR?

30 Ekim 2019 tarihinden sonra başvurular, doğruluk kontrolleri yapılarak, Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliği ve bu yönetmeliğin eki olan Yükseköğrenim Öğrenci Burs Yardımı Değerlendirme Kriterleri (“Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM yükseköğrenim öğrenci burs yardımı değerlendirme kriteri”Ek-2)’ye göre değerlendirilecektir. EK2’nin yer aldığı kriterlere aşağıdaki duyuru bağlantısından direkt ulaşabilirsiniz.

VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ VGM BURSU KİMLERE VERİLMEZ?

Sürekli bir işte çalışarak en az asgari ücret düzeyinde ücret alan veya gelire sahip öğrenciler,

Yabancı uyruklu öğrenciler,

Polis Akademisi ile askeri okul öğrencileri,

Ek süre öğrenim gören öğrenciler,

Yüksek lisans ve doktora öğrencileri,

Kamu kurumlarından karşılıksız eğitim yardımı ve burs alan öğrenciler,

Genel Müdürlükten muhtaç aylığı alan öğrenciler,

Genel Müdürlüğün bağlı olduğu Bakanın onayı ile Türkiye’ye eğitim için gelmiş yabancı uyruklu öğrencilere Genel Müdürlükçe belirlenecek burs kontenjanının %10’u kadar kontenjan ayrılarak burs verilebilir. Bu öğrencilere burs miktarının iki katına kadar ödeme yapılabilir.

VGM Üniversite burs başvurusu için TIKLAYINIZ.

VGM "2019-2020" Üniversite burs başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler